Martin Zambor

<< Eva Zálepová <<  >> Monika Zánická >>

1 príspevok

Žiadnie komentáre ku príspevkom od: Martin Zambor


Najnovšie komentáre od: Martin Zambor

Martin Zambor 3. 10. 2017 23:29:46

Dobrý deň,

so snami by mal pracovať takmer každý psychoterapeut, využívajú ich takmer všetky psychoterapeutické smery, až na pár výnimiek.

Výraz "do praxe" so štúdiom nesúvisí. Terapeuti, ktorí pracujú v zdravotníckych zariadeniach, svoje pracovisko nazývajú ordinácia, tam za nimi chodia pacienti. Tí, ktorí v zdravotníctve nepracujú, svoje pracovisko spravidla volajú prax a pacientom väčšinou hovoria klienti.

Naši klienti napríklad zväčša nemajú žiadnu psychiatrickú diagnózu, z pohľadu medicíny nie sú "chorí", tak ani nie je dôvod hovoriť im pacienti. To však neznamená, že nie sú v ťažkej situácii a z psychoterapie nemajú úžitok.

Tak keď som písal, že k nám do praxe, myslel som to tak, že s Vašimi snami sa môžete obrátiť napríklad na nás. Alebo aj na niekoho iného.

Martin Zambor, www.davba.sk


Martin Zambor 1. 10. 2017 15:46:39

Dobrý deň,

ak Vás sny obťažujú, má zmysel sa nimi zaoberať, aby sa Vám uľavilo. Takto verejne, cez diskusiu, to nejde. Snov sa väčšinou nemusíte báť, aj desivé obrazy majú často neohrozujúce vysvetlenie. Zájdite za psychoterapeutom, ktorý so snami pracuje. Ak by ste chceli, môžete prísť aj k nám do praxe, buď individuálne, alebo na snovú skupinu. My so snami pracujeme existenciálne-humanistickým prístupom a klienta zväčša dovedieme k tomu, že svojmu snu porozumie sám.

Všetko dobré,

Martin