Súrne prosím o pomoc


Dobrý deň. Chcela by som sa s vami podeliť o môj príbeh. Bola som s partnerom 4 roky, z toho 2 ma bil ale vždy pre mňa znamenal všetko, aj teraz :( V júli 2015 som otehotnela, no bola som od všetkých prinútená k interupcii. Mama, otec, budúca svokra.. a nakoniec sa im podvolil aj priateľ s ktorým sme sa o bábo snažili pol roka. Vedela som, že to nedopadne dobre ale bála som sa. V auguste som to už nevydržala a pokúsila som sa o samovraždu, pojedla som lieky a vyvolala som si bradykardiu (znížená činnosť srdca).. lekárom som však hneď povedala čo som si vzala aby ma zachránili. Bolo mi strašne zle, naši ma ledva prebrali z bezvedomia, nebola som schopná im odpovedať skoro na nič. Som zdravotná sestra takže lieky som mala ako na dlani. Dobrovoľne som podstúpila psychiatrické vyšetrenie kde mi bola diagnostikovaná stredne ťažká depresia a následne aj psychiatrické liečenie ktoré trvalo 4 týždne. Potom som nastúpila do práce ako zdravotná sestra na ambulancii, pretože v starej práci mi to všetko pripomínalo, čo sa stalo. Priateľ mi jedného dňa prestal odpisovať a úplne si ma blokol. Ešte teraz ma to bolí ale ustupuje to, nejak som nevyvádzala aj keď som tomu nerozumela ale to čo ma trápi najviac je to prázdno ktoré mám v sebe a to že som si zabila dieťa. Našla som si priateľa s ktorým sme chceli bábo aj keď som ho neľúbila. Nedokážem už k chlapovi cítiť nič, nedokážem precítiť. Cítim v sebe len to prázdno a to ma každý deň ubíja. Raz mávam stavy mánie, strašnej radosti a úžívania si a následnej veľkej depresie. Začínam mať stavy keď uvažujem znovu nad sebevraždou. Bojím sa len toho, že raz sa dostamem do stavu kedy sa neovládnem a keďže som zdravotná sestra tak je to o to nebezpečnejšie. Prosím o pomoc, som zúfalá, neviem ako ďalej.. :(

 

Ďakujem za každý názor

« predchádzajúci príspevok
Hľadám pracovné miesto sociálného pracovníka-projektového manažéra
nasledujúci príspevok »
Keď sa nadšenie zmení na záťaž. Práca so syndrómom vyhorenia v existenciálnej analýze.


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!

Najnovšie diskusné príspevky a reakcie

Michal Urbánek 16. 2. 2017 08:50:31

Velmi ma mrzí to, čo sa ti stalo.
Keby si chcela, možeš mi napisať na mail:
UrbanekM.98@gmail.com

Všetko sa dá riešit. Neboj sa.


Alenka Hrozienko 10. 2. 2017 14:30:25

neviem koľko máš rokov , a prečo si solou mocou chceš udržať chlapa ,ktorý si ťa neváži a bije ťa ?maš snad 150 rokov ? chlapa si najdeš vždy!samozrejme keď to budeš chciet  aj ty!

jedine čo pre teba urobil dobre , že si ťa zablokoval .Aspoň máš od neho pokoj .Čo keby to bol psycho a prenasledoval by ťa aj keby si ho nechcela ?

Si zdravotná sestra , určite si inteligentna baba , len by som ti radila , Mysli viac sama na seba . Nie na toho druheho /na chlapa/.

Pozri sa , aki sebci su chlapi .Vzdy myslia najprv na svoje vyhody .Až potom na ženu .Trošku viac sebavedomia a vyberaj si kamaratky , ktore myslia pozitivne , tie negativne vyluč!ahoj kočka , prajem ti veľa štastia do života .


Mária Hnatková 6. 2. 2017 18:44:26

Dobrý deň,

ja by som Vám možno odporúčila napísať aj do bezplatnej poradne Alexis, www.alexisporadna.sk/; ktorá je zameraná aj na pomoc pri vyrovnávaní sa so stratou dieťaťa a všetkým tým, čo to sprevádza. Skúste ich skontaktovať, snáď budú pre Vás nápomocnými...Veľmi Vám prajem, aby ste zažili uzdravenie, ktoré vás oslobodí od všetkého, čo vás teraz ničí...Držím Vám palce, aby ste mali odpustenie pre seba samú, a dokázali ďalej a na novo kráčať s vierou pre krajší zajtrajšok... A možno ešte by som Vám chcela povedať, aby ste sa skúšali pozerať na seba ako na bytosť, ktorá má svoju hodnotu a zaslúži si úctu jednak od seba samej ale aj od iných, či už rodiny alebo partnera. Nezostávajte so svojou bolesťou sama, vyhľadávajte pomoc, či už psychologickú, psychiatrickú, akúkoľvek....budem vám držať palce.


Barbara Macková 5. 2. 2017 21:24:29

Dobrý deň Stanka, 

Váš článok je plný smútku a beznádeje. Ale ste zdravotníčka, veď viete, čo máte robiť... Treba ihneď vyhľadať odbornú pomoc. Opisujete stavy, ktoré môžu byť i symptómy bipolárnej poruchy osobnosti. Nie som psychiater, nemôžem to odborne posúdiť, no určite ho treba navštíviť. Všetko na svete je riešiteľné. Prajem Vám veľa šťastia a nech sa Vám podarí Váš problém vyriešiť.

Barbara.


ostatné diskusné príspevky >