Letný terapeutický tábor pre deti a mladých po strate blízkeho

Akcia pre laickú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 21. 3. 2017 do 12. 5. 2017

Miesto akcie: Tatranská Štrba- penzión Medvedica


PLAMIENOK n.o. pripravuje letný terapeutický tábor pre deti a mladých vo veku 7 - 18 rokov, ktorí prišli o svojho blízkeho príbuzného (brata, sestru, mamu, otca, starého rodiča, iného príbuzného) či už kvôli chorobe, autonehode alebo z iných dôvodov.

 

Milí rodičia, milí starí rodičia,

aj tento rok v Plamienku pripravujeme pre deti a mladých letný terapeutický tábor. Strávime spolu 8 júlových dní v krásnom prostredí v Tatranskej Štrbe v penzióne Medvedica. Pozývame dievčatá a chlapcov vo veku 7 až 18 rokov, ktorí stratili za akýchkoľvek okolností svojho súrodenca, rodiča alebo inú veľmi blízku osobu. 

Téma tohtoročného tábora je „Ako voda“.

Voda je slaná kvapka slzy, ktorá sa nám kotúľa po lícach, keď sme smutní, ale slzy – slané kvapky vody nám vyhŕknu, aj keď cítime šťastie či dojatie. Voda je premenlivá ako život, raz tečie ako vodopád, inokedy nám padá na hlavu ako zamrznutá vločka snehu. Často je aj parou, ktorú nevidíme, no predsa je to tá istá voda, aj keď v inej podobe.

Počas týždňa budeme spolu objavovať tajomstvá vody v prírode, jej dôležitosť pre náš život i jej symboliku. Navštívime spolu rôzne miesta, budeme spolu tvoriť, hľadať, objavovať, tancovať, spievať, hrať sa, rozprávať či len tak sa spolu pozerať na hviezdy.

Tábor bude prebiehať pod supervíziou našich odborníkov zo zahraničia, ktorí majú dlhoročné skúsenosti s prácou s deťmi a mladými dospievajúcimi, ktorí prešli podobnou skúsenosťou. Spolu s našimi školenými dobrovoľníkmi pracujeme na tom, aby sme Vašim deťom vytvorili bohatý, zábavný a plnohodnotný program.

Príležitosť upevňovať vzniknuté priateľstvá, zážitky a nachádzať cestu ako ďalej po strate blízkeho, bude aj počas roka u nás v Bratislave v Plamienku.

 

Slová účastníčky:

„Tábor mi dal veľa. Bolo to úžasné a naučila som sa ako zvládať rôzne situácie, vyrozprávala som sa, našla nových kamarátov, pobavila sa, aj si poplakala.“

Emka, 16 rokov

Dátum: 22. – 29. júl 2017

Miesto: Penzión Medvedica, Tatranská Štrba

Cena: Bezplatne. Pobyt dieťaťa je hradený zo sponzorských darov

 

Prihlásiť sa môžete do 12. 5. 2017 tu:

 

http://www.plamienok.sk/prihlaska_na_letny_tabor.php

Viac informácií na 0907 880 985, 02/207 509 77 alebo kralovicova@plamienok.sk

« predchádzajúci príspevok
III. medzinárodná arteterapeutická konferencia
nasledujúci príspevok »
Arte - muzikoterapia


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!