Michal Compel

<< drella com <<  >> jozef conka >>

žiaden príspevok

Žiadnie komentáre ku príspevkom od: Michal Compel


Najnovšie komentáre od: Michal Compel

Michal Compel 20. 10. 2016 13:53:40

Ahoj, ak máš problémy s učením, nezúfaj. Našťastie na to existujú techniky vďaka získaš vyššiu rýchlosť učenie a kvalitné zapamätanie informácií pri menšej námahe.

 

Najzákladnejšie technika je VYTVORIŤ ŠTRUKTÚRU TÉMY.

 

Na začiatok si vezmi si pero a papier. Choď, teraz vstaň a zober si ich, pretože ich budeš potrebovať. Na vrch strany napíš nadpis témy. Pod neho zaradom spíš kapitoly aj s podkapitolami a podnadpismi. Kľudne aj na 2-3 strany A4. Zaberie to najviac 10 minút.

 

A počas učenia odporúčam postupovať tak, že budeš mať štruktúru nestále pred očami – vedľa knihy či poznámok a budeš sa z nej učiť jeden bod za druhým. V závere učenia by si mal vedieť štruktúru v podstate naspamäť.

 

 

Ako štruktúra funguje? Veci, ktoré spolu logicky súvisejú si pamätáme lepšie než nesúvisejúce dáta. Aby sme si vedomosti udržali, pomôže zoskupovanie, štruktúrovanie a zhrnutie. Bráni to tomu, aby naučené info zmizli v sivej zóne mozgu.

 

Prínos štruktúry teda spočíva v kvalitnom uložení a zapamätaní informácií. Pretože z informácií zachytených v štruktúre vznikne GIGANTICKÁ ASOCIÁCIA. Žiadna informácia nebude osamotená, bude spojená s ďalšími desiatimi informáciami. Vyskúšaj a zažiješ ;-)

 

Ďalšie techniky ako sa učiť nájdeš tu: 

bezbolestneucenie.sk/ako-sa-ucit/" href="bezbolestneucenie.sk/ako-sa-ucit/" target="_blank">bezbolestneucenie.sk/ako-sa-ucit/ Všetky sú zadarmo :-) 

S nimi nebudeš mať už nikdy ťažkosti s učením.