Problémy vo vzťahu


Dobrý deň prajem. Volám sa Kristína a mám 20 rokov. Áno chápem som mladá, ale mám svoje ciele, ktoré chcem dosiahnuť. Mám krásny vzťah, vedela by som o ňom napísať aj knihu, ale je tu niečo čo ten vzťah akosi ničí. S priateľom sme sa našli len pred necelým rokom. Zaiskrilo to medzi nami až natoľko že po pár mesiacoch sme sa rozhodli, aby som sa nasťahovala k nemu a žili spoločný život. No prišli komplikácie. Najprv to začalo tým, že si pozrel môj telefón a našiel tam konverzáciu, ktorú nemal vidieť. Vysvetlila som mu, že to nič neznamená, no má i tak pochybnosti i keď s tým človekom sa nestretávam, lebo žije svoj vlastný život s partnerkou v Anglicku. Ďalej ale prišlo niečo čo sme nečakali. Prichádzali mu maily od cudzieho človeka, ktorý mu chcel vyvrátiť moje slová. Začal o mne písať veci ktoré by som v živote nespravila svojej polovičke. Povedali sme si, že len závidí a že sa mu to nepodarí vyvrátiť náš vzťah. No potom do tohoto všetkého zasiahla moja minulosť. Viem že v dnešnej dobe sa kopu dievčat fotí, aby sa predvádzali. Bohužiaľ patrila som medzi ne aj ja a teraz mi to život vrátil. Chodia mu ďalšie maily s fotkami a k tomu popisky, v ktorých sa píše ako ho podvádzam a vždy keď je príležitosť tak som mu neverná. Lenže celé dni som s ním alebo doma, kým je v robote. Prípadne uňho v robote. Bojím sa že raz oňho prídem, nakoľko v našom vzťahu bolo i zopár klamstiev z mojej strany. Na môjho partnera ale toto všetko pôsobí veľmi zle. V noci nespáva, lebo má zlé sny. Trápi sa, veľmi sa trápi psychicky až to ide na jeho zdravie.

Bojím sa oňho, nakoľko ho neskutočne mám veľmi rada, viem, že si zaslúži lepšie niečo a nie to čo dostáva. Potrebovala by som radu čo robiť, ako mu dokázať že mi môže veriť a ako mu pomôcť aby mu bolo lepšie. 

« predchádzajúci príspevok
čo robiť
nasledujúci príspevok »
Sebevražda?


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!

Najnovšie diskusné príspevky a reakcie

Daniela Ambrová 30. 11. 2017 11:00:04

Ahoj Kristína, 

nerozmýšlali ste aj s priateľom podať trestné oznámenie na človeka, ktorý ťa ohovára? Alebo ako reagujete na správy, ktoré prichádzajú priateľovi? Nedajú sa zablokovať? Myslím, že by trochu pomohlo ak by sa mu tieto veci stále neobnovovali a neprichádzali mu takéto správy, lebo to len jeho rany obnovuje aj keď je to už minulosť. Určite je aj pre neho náročné keď nemá istotu vo vzťahu a má strach z ďalšieho klamstva. Bohužiaľ znovu získanie dôvery chce čas, myslím si, že to nejde nejak urýchliť, ale nie je to nemožné. Podľa mna pomôže, ak mu budeš oporou a nedáš mu teraz žiadnu šancu mať pochybnosti vo vašom vzťahu a časom sa všetko môže zlepšiť. Sama uvidíš ako to budeš cítiť. Vidím však, že váš vzťah prešiel ťažkými skúškami a aj napriek tomu ste stále spolu a možno raz zistíte, že keď ste prekonali toto už v živote zvládnete naozaj všetko a vás vzťah to upevní. Ak však máš byť vo vzťahu kde už ani po čase žiadna dôvera nebude existovať, má to zmysel? Áno asi nad tým ani nerozmýšľaš, ale podľa mňa je tu aj tá možnosť, že by vám bolo lepšie každému zvlášť, tým ťa ale určite nechcem odhovárať od toho zabojovať o váš vzťah. 

Ak by ste si nevedeli rady, je tu aj možnosť, že by ste zašli spolu do partnerskej poradne. Mohlo by to vyriešiť problémi vás oboch. Nerozmýšľali ste nad tým?

Držím vám obom palce a prajem veľa síl.

D.

 

 


Kristína Szabóová 2. 12. 2017 11:13:20

Dobrý deň pani / slečna Danielka.

Rozmýšľala som nad tým podať na toho človeka trestné ale nemám dôkaz, že to môže byť on. Mám len tušenie, no s tým by som asi neuspela. Zablokovať by sa to určite dalo, no kopu emailov mu chodilo stále z iných a iných novo vytvorených. No poslednú dobu, nechcem to ani zarieknuť, nechodí nič. Snažíme sa vždy byť spolu, všelijaké činnosti, výlety, kino, spoločné večere, chcem mu byť na blízku a starať sa oňho a dávať mu najavo že áno som s ním, moje srdiečko patrí jemu. Som šťastná, že sa pri ňom môžem deň čo deň prebúdzať a on sa na mňa usmieva a každý večer zaspávať i keď nie v objatí niekedy ale pri ňom. Snažím sa byť pri ňom i keď je v práci. Podporujem ho, nosím mu vždy navarené jedlo. Vždy keď má chuť na zákusok tak mu ho napečiem. Chcem aby mal len dobré myšlienky v hlave a aby nemyslel na nič zlé. Niekedy sa síce povadíme, ale to sú maličkosti, z ktorých sa potom len smejeme.

Ďakujem že ste reagovali na môj článok. Určite si z neho uchovám vaše slová a keby bolo treba poradňu určite skúsime. Ďakujem ešte raz a prajem pekný deň. S pozdravom Kristína. 


ostatné diskusné príspevky >