Ochutnávkový workshop ĽUDSKOSŤ V PSYCHODIAGNOSTIKE

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 7. 12. 2018 do 7. 12. 2018

Miesto akcie: Banská Bystrica


O workshope:
Workshop sa zameriava na to, ako môžeme pri psychodiagnostike fungovať vo vzťahu s klientom – ako človek s človekom, psychológ/špeciálny pedagóg s klientom, odborník so zdravotne znevýhodnenou osobou, prípadne ešte inak. Psychodiagnostika pomáha dávať nálepky druhým, ale čo to robí s nami samotnými? Ako ovplyvňuje následný dialóg s klientom náš prvotný postoj ku psychodiagnostike a k jej výsledkom? Lektorka sa snaží pýtať a chce spoločne s Vami hľadať odpovede na rôzne otázky: ,,Kde nájsť ľudskosť vo vzťahu s klientom, s jeho rodičmi, pri stanovovaní diagnózy, a pri jej oznamovaní?“, ,,Aké sú základné práva diagnostikovaných klientov, a nielen tie, ktoré nájdeme v Psychodiagnostických štandardoch?“
Jedným z cieľov workshopu je hovoriť spolu o moci psychológov, ktorú im pripisujeme my sami, o moci, ktorú si sami psychológovia privlastňujú, a tiež o tom, ako s touto pomyselnou mocou pracovať, aby sme pri tom nezabúdali na kritické myslenie a na rôzne uhly pohľadu, ktoré nás volajú k ich preskúmaniu. Lektorka Vás pozýva do rozhovoru o tom, v čom všetkom nám môže psychodiagnostika poslúžiť – zďaleka to nie je len diagnostika klienta. Workshop má taktiež zážitkovú časť.

Témy workshopu:

  • Nálepky v psychodiagnostike
  • Zážitková časť – pozrime sa na psychodiagnostiku z viacerých strán
  • V čom okrem určenia diagnózy môže byť psychodiagnostika užitočná, a ako z nej vyťažiť čo najviac?

 

O lektorke

Mgr. Katarína Medzihorská pracovala ako školský psychológ v ČR a na Slovensku, v špeciálnom aj v bežnom školstve. V ČR pôsobila tiež ako psychológ a vedúca v SPC (Speciálně pedagogické centrum, na Slovensku pod názvom CŠPP). Jej cieľovou skupinou boli deti a dospievajúci so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. V skutočnosti pracovala s úžasnými deťmi a s mladými ľuďmi, z ktorých každý mal svoje jedinečné vlastné sny, plány, radosti a schopnosti. Momentálne pôsobí v projekte na podporu mladých ľudí znevýhodnených sociálne či zdravotne v rámci Banskobystrického kraja. Absolvovala komplexný psychoterapeutický výcvik v Prístupe zameranom na riešenie a je certifikovaný Kids´skills kouč (na riešenie orientovaná práca s deťmi, rodičmi a komunitou). Bližšie informácie o lektorke aj na stránke IDP v časti o tíme: www.vdialogu.sk/o-idp/tim-2/.

 

Termín: 7.12. od 15:30 do 19:00 

Miesto stretnutia:  Robotnícka 12, Banská Bystrica 

Účastnícky poplatok: 20 € pri platbe do 31.10.; 25 € pri platbe od 1.11.

Registračný formulár: https://goo.gl/dyW9wN

« predchádzajúci príspevok
V starostlivosti o dieťa a rodinu môže byť každý V.I.P. Mosty spolupráce a multidiscip. perspektíva
nasledujúci príspevok »
Ponuka práce – Špeciálny pedagóg do oddelenia poradenstva v CPPPaP Bratislava V


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!