Psychológia ako motor vývoja


Psychológia je mocný nástroj, ktorý ako hraničný odbor s klimatológiou, alebo inými odbormi fyziky, či medicíny može radikálne posunúť poznanie, ktoré dnes z hľadiska fyzického a psychického temer stagnuje. Nové farmaká a liečivá neriešia príčiny.

Ľudstvo chce poznávať vzdialený Kozmos, pritom ignoruje potrebu naučiť sa riešiť sociálne otázky nasýtenia a „zavodnenia“ dnešného hynúceho ľudstva. Alebo aj poznanie bezprostredných vedľajších dimenzií Zeme, ktoré z pohľadu modernej kvantovej fyziky jestvujú paralelne vedľa nás. Matematické a fyzikálne výstupy teórie strún a chaosu sú dostatočnou výzvou na to, aby sa veda zapodievala tým, čo je tu vedľa nás. Určite nie je na potápajúcom sa Titaniku najdôležitejšie skúmať dym komínov!!!

V knihách pojednávajúcich o vedľajších dimenziách Zeme – „Prečo sa počasie zbláznilo“ a „Zlatomeničstvo pre každého“ web sirosa.sk, v pdf forme, sa detailne popisujú jednotlivé poddimenzie a súvislosti, ktoré je odporúčané začať podrobne a všestranne skúmať, zhodnotiť a využiť ako pre liečenie, tak aj pre účinnú prevenciu hroziacich katastrof. Je významné, že tieto poddimenzie nie sú charakterizované kvantitatívnou silou biopola, ale predovšetkým „frekvenciou“, kvalitou etických hodnôt, pre ktoré dnes ešte veda nemá parametrické vyjadrenie.

Experimentálne overenie už ľudstvo uskutočnilo. Experimenty urobil podnikateľ, objaviteľ vplyvu frekvencií na rôzne schopnosti psychiky človeka Robert A. Monroe na tisíckach pokusov v minulom storočí. Je na modernej vede, aby na základe hlbšieho a systematického výskumu začala túto novú oblasť biofyziky, biogeológie a kozmickej biogeografie skúmať. Podobne vzácny a dlhodobý experimentálny výskum vykonal psychiater Dr. Michael Newton. Vďaka obrovskému množstvu dát, ktoré majú dnešné ambulancie a nemocnice, sociálne a právnické inštitúcie vyspelých krajín sveta k dispozícii, je tu pripravené množstvo podkladov, ktoré je možné temer okamžite začať spracovávať a vyhodnocovať. Pravdaže experimentov nie je nikdy dosť a tieto možu byť veľmi lacné. Laboratórium - telo - máte vždy poruke. Psychiku však odporúčam poriadne vyčistiť.

Ako sa vysporiadať s hnevlivosťou a začať pestovať radosť, humor, optimizmus ako životný štýl nájdete na web sirosa.sk v krátkom dielku profesora Vaswaniho v pdf tvare. Hnevlivosť... v ľavom stĺpci. Túto silnú medicínu odporúčam užívať aj viackrát do roka, možno aj keď sa zhoršilo počasie :-)

 

 

« predchádzajúci príspevok
Medzinárodný výskum pozitívnych osobnostných charakteristík
nasledujúci príspevok »
Skauting + remeslo = Aplikovaná psychológia na ZŠ


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!