Psycho- seba - laboratórium


Mnohí z nás poznajú príklad vyučujúceho - sypania materiálov o roznej zrnitosti do nádoby, ktorá je síce vždy plná, ale v správnom poradí plná zmysluplne. Začína od hrubých kameňov a končí jemným pieskom a vodou. Teda symbolicky povedané, aj v živote by si človek mal vyberať a forsírovať doležité priority ako sú rodina, zdravie, duchovná orientácia, druh priateľov... nad “maličkosti” ako sú módne značky odevu, značkové auto,  dovolenka v zámorí, z ktorej sa človek zotavuje pol roka...

Ľudia si uvedomujú, že sa v priebehu života menia – starnú. Akceptujú, že dieťa, mladík, muž, starec - je, aj nie je, ten istý človek. Málo ľudí si však uvedomí, že aj človek v čase dejín sa zmenil. Úroveň ľudí bola iná v čase starého Egypta, rozkvitnutého starovekého Grécka, Slovanstva Veľkej Moravy, Rakúsko – Uhorska, a iná dnes. Vyvíjal sa. Na technike je to evidentné – telefón spred 50 rokov nieje ten istý, ako teraz.

Predovšetkým však si moderný človek má uvedomiť, že sa má vyvíjať duchovne, fyzické telo je len dôležitý pomocník. Človek je duchovná duša (šofér) a má fyzické telo (auto), takže choroby častokrát vznikajú nepochopením tohto základného poznatku a priority hodnôt. Teda duchovná duša (sebauvedomelé biopole) má ovládať materiálne telo. Kovové auto (materiálne telo) nesmie určovať, čo má robiť šofér (duchovná duša), pretože takto vznikajú zlé toky negatívnych energií, obavy, strach, depresie, vyčerpanosť..., ktoré ohrozujú mentálne aj fyzické (psychosomatické) zdravie. Zdanlivo to nič neznamená, ale smer toku mysle usmerňuje tok a harmóniu energií, ktoré môžu uzdravovať, alebo ničiť!!! Je to psychologická galvanoplastika.

Podľa mojich dlhoročných skúseností trénera ľudia doplácajú na neznalosť základných, ale dôležitých životných pravidiel. Napríklad nepoznajú Zákon príťažlivosti, ktorý vám „pritiahol“ partnera / partnerku, dobrých / čudných priateľov, dobrý / problémový osud, alebo podľa ktorého sa obliekate... Ľudia nepoznajú a podceňujú svoje smerovanie a tak ich životom vládne chaos.

Podľa tohto Zákona príťažlivosti pracuje tzv. osud, keď materialisticky zameraný človek robí „samo likvidačné“ rozhodnutia pre zničujúce zhoršenie svojho zdravotného stavu. Toto robí Nadja, vlastné biopole človeka, ktoré stále ignorujete! Pretože len utrpením sa človek rozhodne hľadať zdroj problémov, hľadať pravdu. Múdrejší, pokornejší človek sa nechá poučiť nepríjemnou pravdou, príznakmi choroby a vyhnúť sa problémom. Mladý, sebavedomý človek kašle na poučenia a rady starších, rady skúsenejších ignoruje. Na web sirosa.sk si možete nájsť viac člankov o hľadaní príčin a predchádzaní problémov, aj keď sa o ne ľudia zaujímajú až po “zomletí” v mlynčeku život.

Človek na Zem neprichádza náhodne. Prichádza sa sem učiť komplexnému životu kultivovaného človeka, nie žiť pudmi a inštinktami zvieraťa. Sú dve základné životné cesty. Prvá je cesta poznávaním / napodobňovaním starších a múdrejších (nielen v detskom veku), druhá je cesta utrpením. Cesta poznávania je náročná na neustálu snahu usilovať o poznatky, pracovať, slúžiť, korigovať, modliť sa a meditovať... Cesta utrpením nastupuje, keď človek ignoruje návestia „z druhej strany“ (rady od rodiny, priateľov, symptómy chorôb, sny namiešané vašim anjelom strážnym) a odmieta obmedzovať sa vo svojich chúťkach. Následkom je nárast problémov a toxínov na mentálnej, citovej, aj fyzickej úrovni, prichádzajú choroby, tuhosť... Nielen psychologické, aj sociálne väzby sa kazia, až človeka zastaví (možno) úraz, alebo diagnóza lekára...

Základný poznatok našej materiálnej dimenzie (tzv. duálny svet hmoty a ducha) znie: Duch je život, myseľ je staviteľ a fyzické je výsledkom. Mnohé príčiny chorôb spočívajú práve vo vyšších dimenziách biopola človeka. Na tých dimenziách, ktoré dnes už sformulovala moderná kvantová fyzika, ale školy aj medicína tento poznatok ešte ignorujú, nepreviedli ho do praxe. Preto nemôže byť liečenie bežnými prostriedkami účinné, lebo diagnóza a liečenie sa odohrávajú na úplne zlých predpokladoch. Telo nie je len materiálny zhluk atómov uhlíka, kyslíka, vodíka, dusíka... ale podlieha vyšším, mocným, jemným, inteligentným energiám a zákonom, ktoré si ľudstvo musí osvojiť, aby vedelo so svojimi chorobami a problémami účinne bojovať a riešiť na úrovni ich vzniku.

Príkladom priemetu nadvlády spirituálnych zákonov nad matériou bol Páter Pio, taliansky stigmatizovaný svätec, ktorému po dni a týždne lekári merali teplotu 48 stupňov Celzia. Vieme, že pre obyčajného človeka je smrteľná teplota 42 stupňov. Iný prípad bolo vyliečenie infekčnej meningitídy CNS, s pravdepodobnosťou vyliečenia 0,00%, MUDr. Alexandra Ebena, ktorý sa vyliečil bez invalidných následkov (karmickú analýzu si pozrite na web sirosa.sk)...

Je výborné o sebe uvažovať ako o jedinečnom laboratóriu, kde myseľ a duchovné úsilie napríklad aj hlbším poznávaním psychológie života, nielen učebníc, robí zo života krásne, vzrušujúce dobrodružstvo. Napríklad budovanie silnej vole jednoduchým cvičením robiť každý deň jednoduchý nový, stále ten istý úkon niekoľko mesiacov, napríklad otočiť prsteň na ruke. Potom pridať ďalší úkon, možno zmysluplnejší - vypiť šálku teplejšej vody, atď. :) Silná voľa prebúdza radosť srdca pre zvládanie stále vačších schodov v kopcoch reálneho života. :-))

« predchádzajúci príspevok
Ponuka pracovného miesta - špeciálny pedagóg v CPPPaP
nasledujúci príspevok »
Škôlka: "Malí šampióni" hľadá posilu 😊


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!