Online - Využitie senzorickej integrácie pri problémoch s attachmentom

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 2. 11. 2021 do 2. 11. 2021

Miesto akcie: Online cez Zoom


Milí kolegovia, pripravili sme pre Vás odborné semináre na témy, ktoré by Vám mohli pomôcť pri práci a komunikácii s deťmi v školskom prostredí. Celá spoločnosť sa nachádza v situácií, ktorú zažívame prvý krát. Prináša veľa neistoty, napätia a obáv nielen u dospelých, ale aj u detí. Deti veľmi citlivo vnímajú zmeny, ktoré sa okolo nich dejú a nie vždy im rozumejú. Nevedia presne hovoriť o svojich pocitoch, čo ale neznamená že ich neprežívajú. Práve naopak úzkosť a strach sa u nich zvyšuje a ovplyvňuje nielen ich prežívanie, ich myšlienky ale aj ich správanie. Na otázky ako pristupovať k našim deťom, ako s nimi komunikovať a pomáhať im v náročných obdobiach zmeny, sa pokúsime hľadať odpovede počas našich seminárov.

Využitie senzorickej integrácia pri problémoch s attachmentom

Vývinové problémy môžu narušiť vytváranie citového puta a schopnosť samoregulácie emocionálnych stavov. Následne sa to začne prejavovať na problémoch dieťaťa v správaní, učení, prežívaní… Ak necháme dieťa nasledovať jeho vnútorné vedenie, zvyčajne robí to, čo je pre jeho nervový systém najlepšie. Aj v školskom prostredí dieťa potrebuje integrovať senzorické podnety, emočné prežívanie, kognitívny výkon… Na tomto seminári sa budeme zamýšľať nad tým, ako môžeme v tejto oblasti pomôcť dieťaťu v školskom prostredí.

Pokiaľ máte akékoľvek otázky, obracajte sa na adresu rodinnaterapia@gmail.com, telefonické dotazy smerujte na Mgr. Moniku Boričovú (0918 933 727).

www.rodinnaterapia.sk/seminare/jednodnove-seminare-pre-odbornikov/

« predchádzajúci príspevok
Online - Samoregulácia verzus sebakontrola
nasledujúci príspevok »
Online - Školská fóbia, úzkosť a strach u detí.


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!