Chlapčenská skupina


Občianske združenie Lorien (www.lorien.sk) otvára skupinu pre chlapcov vo veku od 10 do 15 rokov, ktorí majú problémy v správaní v škole alebo doma, potrebujú pozitívny mužský vzor, sú z rozvedenej rodiny, alebo majú komplikovaný vzťah s otcom.

Skupinové stretnutia pre chlapcov sa budú konať raz týždenne. Ich program budú tvoriť hry na spoznávanie seba a ostatných, tvorivé činnosti a pohybové hry zamerané na uvoľnenie napätia. Účastníci skupiny budú objavovať a rozvíjať svoj potenciál, formovať svoje názory a hodnoty. V skupine si môžu nájsť kamarátov, naučiť sa efektívne komunikovať, riešiť konflikty a rešpektovať určité pravidlá. V zážitkových hrách si zábavnou formou budú rozvíjať zručnosti potrebné pre život a naučia sa prekonávať prekážky. Skupina je čisto chlapčenská, aby vznikla partia rovesníkov, ktorú chlapci v tomto veku prirodzene vyhľadávajú. Takéto prostredie je potrebné pre hľadanie pozitívnych vzorov a formovanie identity. Skupina má kapacitu 6 až 12 chlapcov.

Pre prepojenie zmien v skupine s domácim prostredím bude súčasne prebiehať skupina pre rodičov, ktorá sa bude stretávať raz za dva týždne. Tu sa budú môcť rodičia účastníkov chlapčenskej skupiny venovať rôznym témam týkajúcim sa výchovy, napríklad prijatie svojho syna, pravidlá v rodine, spôsob komunikácie so synom, identifikácia a podpora jeho potrieb, prežívanie rodičov a iné.

Kedy: Október 2012 – Január 2013, možnosť pridať sa aj v priebehu

Chlapčenská skupina každý utorok 16:30 – 18:00, začiatok 16. 10.

Rodičovská skupina každú druhú stredu 17:30 – 19:00, začiatok 17. 10.

 

Kde: SZŠ Waldorfská, Vihorlatská ul. 10, Mierová Kolónia, Bratislava

Cena: 50 € za mesiac – cena zahŕňa chlapčenské aj rodičovské skupiny

 

Možnosť prihlásenia sa u vedúcich skupiny:

Mgr. Matej Štepita, 0903 692 500, mato.psycholog@gmail.com,

Mag. Phil. Ľuboš Tibenský, 0904 260 272, lubostibensky@hotmail.com

« predchádzajúci príspevok
Neviem čo si počať
nasledujúci príspevok »
Chcem sa zmenit


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!