Rehabilitačný pobyt DSS Most n.o.


V termíne od 4.-10.6.2007 sa v Beluši uskutočnil týždenný rehabilitačný pobyt pre klientov v invalidnom dôchodku v dôsledku psychiatrického ochorenia s duševným ochorením organizovaný Domom sociálnych služieb – MOST, n.o. Rehabilitačného pobytu sa zúčastnilo 8 klientov a 2 pracovníčky.

Počas týždňa klienti a pracovníčky vďaka vychádzkam do obce i do okolitej prírody spoločne spoznávali Belušu a Považie. Navštívili Nimnicu, najmladšie kúpeľné mesto Slovenska. Program spestrila možnosť využitia plavárne priamo v kúpeľnom dome Nimnica, dokonalý relax zažili pri návšteve soľnej jaskyne. Ďalším zastavením bola kaplnka v Belušských Slatinách, kde mali možnosť ochutnať minerálny prameň a návšteva salaša s neodmysliteľnými bryndzovými haluškami.

Dni bohaté na zážitky boli poprepletané psychosociálnym programom, ktorého súčasťou bola komunita (raňajšia a večerná), kognitívne cvičenia, edukačné bloky na klientmi vybrané témy, psychohry a spoločenské hry. Klienti venovali čas športovým aktivitám a výtvarným činnostiam.

Nakoľko súčasťou penziónu bola farma s voľným pohybom zvierat (kôň, krava) klienti si vyskúšali jazdu na koni, čo v nich zanechalo neopakovateľné zážitky.

K rozvoju každodenných zručností a nácviku k samostatnosti klientov smerovala aj tvorba jedálneho lístka a príprava raňajok a večerí klientmi ako súčasť programu a upratovanie a udržiavanie nielen svojich izieb ale aj spoločných miestností.

Na základe spätných väzieb klientov sme sa dozvedeli, že pobyt v prírode im priniesol oddych, kamarátske vzťahy, získali nové vedomosti a vymenili si vlastné skúsenosti súvisiace s ochorením. Klienti dodali, že zo zážitkov pobytu budú čerpať počas celého roka, rovnako ako zo zručností, ktoré si na pobyte osvojili.

Ďakujeme Komunitnej nadácii Bratislava, spoločnosti Novartis s.r.o. a ZP Viktória, že podporou projektu umožnili klientom stráviť nezabudnuteľné chvíle.


Dom sociálnych služieb – MOST, n.o.
Medveďovej 21
851 04 Bratislava

02/62414360, 0903/919 677
dss.most@r1.roburnet.sk
www.dss.most.szm.sk
« predchádzajúci príspevok
Hladam ludi ktory chcu pomahat
nasledujúci príspevok »
Postrehy zo sympózia Udalosti pred narodením a jeho dôsledky


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!