Kognitívne funkcie a depresia


Dobrý deň,

som študentkou fakulty psychológie na Paneurópskej vysokej škole. Obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc pri realizovaní výskumu v rámci bakalárskej práce. Naša práca sa týka výskumu súvislosti medzi kognitívnym výkonom a mierou depresívnej poruchy. Účasť vo výskume je na základe nasledovných kritérií:

1. vek 18-30 rokov

2. diagnostikovaná depresívna porucha (unipolárna, rekurentná, periodická)

3. akútna fáza ochorenia nie remisia

(osoba, ktorú nemôžeme zobrať do výskumu: vek menej ako 18 alebo viac ako 30 rokov, aktuálne vo fáze remisie, bipolárna afektívna porucha, demencia, schizofrénia, mentálna retardácia, fyzické alebo neurologické ochorenie, nadmerné užívanie alkoholu či drog)

Osoba spĺňajúca podmienky v prípade súhlasu absolvuje sériu testov, ktoré sa zameriavajú na pamäť, pozornosť, vizuálne vnímanie a pochopenie a jazyk, a taktiež dotazníky týkajúce sa depresívnej poruchy. Predpokladaná doba trvania vyšetrenia je max. 60-90 minút v rámci jednorazového osobného stretnutia. Samozrejme účasť vo výskume je anonymná, čo je zabezpečené jedinečným kódom, ktorý sa účastníkovi pridelí po súhlase s účasťou. Keďže sa jedná o osobné stretnutie, prednostne by som sa obrátila s touto prosbou na osoby žijúce v okresom Nové Zámky a Komárno.

Bola by som nesmierne vďačná, keby ste ma v prípade záujmu mi pomôcť mohli kontaktovať na nasledovnom maily henika.gulisova@gmail.com .

« predchádzajúci príspevok
Krízová intervencia na školách v prípade prírodnej katastrofy, útoku, smrti učiteľa/ žiaka. Smútková
nasledujúci príspevok »
Vzťahová väzba – teória a prax - ONLINE


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!