Mgr Katarína Luptáková

<< Tomáš Lupták <<  >> Viera Lutherová >>

2 príspevky

DSS Rozsutec hľadá dobrovoľníkov

Inzercia, Katarína Luptáková
Kedy: 23. 1. 2011
Inzercia

Domov sociálnych služieb Rozsutec hľadá dobrovoľníkov. Veselých, komunikatívnych, tvorivých a spontánnych ľudí, ktorý si raz za týždeň nájdu altruistickú hodinku. ...

Zruš záložku | # zobrazení: 5776

Doštudovali sme a čo teraz ??

Články, Katarína Luptáková
Kedy: 20. 7. 2010
Články

Komora psychológov ? Slovenská psychoterapeutická spoločnosť? Výcviky?... Komu upísať svoju dušu, milí psychológovia? A za koľko ? ...

Zruš záložku | # zobrazení: 21626


Najnovšie komentáre ku príspevkom od: Katarína Luptáková

Hana Ščibranyová 25. 10. 2011 11:22:02

Oprava: ... Viera...


Hana Ščibranyová 25. 10. 2011 11:21:08

Dobrý deň, Katarína, odporúčam Vám obrátiť sa na Asociáciu školskej psychológie (www.aspsr.sk/).


Viera Piatrovová 18. 10. 2011 22:01:47

Som veľmi rada, že som našla túto rozbehnutú diskusiu o téme, ktorá ma momentálne tiež veľmi zaujíma. Aj keď je už čosi vyše roka stará, verím, že sa nájde niekto aj teraz, kto mi bude vedieť zodpovedať pár mojich nejasností.

V máji som skončila štúdium jednoodborovej psychológie a idem pracovať ako školský psychológ na strednú školu. Mám z toho trochu obavy, nakoľko budem v praxi nováčikom, neviem čo mám a môžem očakávať.

-Chcela by som teda vedieť, či ako psychológ vykonávajúci toto povolanie sa musím registrovať v komore, respektíve niekde medzi psychológov? Či to vyplýva z nejakej vyhlášky alebo nie?

-A tiež by ma zaujímalo, či sa musím popri práci vzdelávať- navštevovať kurzy, prednášky, školenia a ak áno v akom rozsahu, podľa čoho? Vybavuje mi to zamestnávateľ alebo sa mám o to zaujímať sama?

Ďakujem veľmi pekne za všetky cenné rady!


Katarína Mihinová 13. 9. 2010 17:20:43

Hmmm.. odvaha, hneď po skončení školy zakladať poradňu. Z mojich skúseností je najlepšie získať čo najviac praxe, až potom človek zistí, čo mu naozaj ide, v čom je dobrý a čomu sa chce ďalej venovať. Získate aj prehľad vďaka skúsenejším kolegom a kolegyniam. Takže ak chcete ostať v odbore, poposielajte svoj životopis na všetky poradenské zariadenia vo vašom meste a nezabudnite na neziskovky. No a malé upozornenie, počítajte s dosť nízkym nástupným platom.


Andrea Jánošová 3. 9. 2010 16:55:22

dobrý den.

ja som práve skončila vysokú školu v odbore psychológie,a chcela by som sa spýtať čo mi môžeme po skončení školy robiť, kde hľadať prácu a či je možné si založiť aj vlastnú poradnu.Najnovšie komentáre od: Katarína Luptáková

Katarína Luptáková 29. 7. 2010 12:05:47

Ešteže Vás tu máme, v pokore ďakujem za príspevok :)


Katarína Luptáková 29. 7. 2010 12:01:56

Aký bude rozdiel v ukončení výcviku pre ľudí s praxou a bez praxe v zdravotníckom zariadení? Čo to znamená pre tých, ktorí ju nesplnia? Ako to riešia?


Katarína Luptáková 28. 7. 2010 07:37:04

Vďaka za tento príspevok, aj on sám prispieva k ceste zo spletitosti.

Ponúknuť môžem pohľad absolventa, pre ktorého mýtus "starých a neschopných psychológov..." stáva sa tvrdou realitou, keď sa osobne uchádza o zamestnanie.

V životopise nám chýba drahý výcvik, ktorý nemôžeme začať, pretože nemáme prácu. A tak sa z mýtusu premiestňujeme do bludného kruhu.

Pravidlá sú náročné a priznajme, neboli také od začiatku. Ani o financiách nemlčme...

Samozrejme prispievajú k rýdzosti psychológa, z toho sa budeme tešiť až ich zvládneme.


Katarína Luptáková 26. 7. 2010 14:34:53

Vďaka, najmä za realitu v tvojich slovách. S odstavcom o klinickom nasmerovaní plne súhlasím, no zároveň sa mi cnie po možnostiach pre mladých a dobrých psychológov. Zaujímal by ma i názor na komoru psychológov...