Petra Ferikova

<< Jana Feriencova <<  >> Janko Ferinčiak >>

3 príspevky

Žiadnie komentáre ku príspevkom od: Petra Ferikova


Najnovšie komentáre od: Petra Ferikova

Petra Ferikova 6. 3. 2017 14:59:44

Ahoj. Napis mi na ferikovap@gmail.com Mam 2006.


Petra Ferikova 7. 2. 2016 20:00:55

Zdraim ta Marek. Hm.. pozorne som citala tvoje slova a napadali ma medzi riadkami mnohe otazky.  Je dobre ze sa o svoje pocity a myslienky delis. Tvoja obava je pre mna nepredstavitelna, kedze v tej situacii nie som, ale nie si v tom predsa sam. Tazke chvyle nastali pre tvoju celu rodinu. Rozpravate sa doma o svojich pocitoch? ...je dost mozene, ze niektori (ak nie aj vsetci) clenovaia tvojej rodiny prezivaju podobne tazke chvyle, v ktorych by ste sa mohli podporit... Smrt prinasa so sebou strach a hnev. No stale mate seba navzajom.

 

AK by si to predsa nevidel ako scestnu cestu, hladat podporu priamo v rodine, su tu krizove centra, centra pychologickej pomoci pre rodiny onkologickych pacientov. 

 


Petra Ferikova 15. 1. 2016 09:47:52

Zdravím Vás Anita, 

...svoj problém ste krásne vystihla... Skúsim to pracovne nazvať "nedotknuteľnosť", ktorá z Vás činí naopak precitlivelú osobu. Nemalú úlohu v tomto brnení menom "nedotknuteľnosť" zohráva Vami spomínaná túžba po úspechu a po moci, ktorá bola v období prebrania sociálnej role manželky-matky silno potlačná.  Odporúčam Vám prečítať si literatúru od A.Adlera, možno v nej najdete mnoho podnetného ku Vášmu prežívaniu. V každom prípade Vám odporúčam vyhľadať i odborníka s terapeutickým zameraním. 

 

Prajem Vám všetko dobré

Mgr. Petra Feriková