Keď sa život rozpadá: strata, smútenie a hojenie

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 21. 10. 2005 do 22. 10. 2005


POPI-Slovensko pod záštitou Slovenskej psychoterapeutickej spoločnosti si Vás dovoľuje pozvať na seminár:

Keď sa život rozpadá: strata, smútenie a hojenie
Reini Hauser
21. - 22. OKTÓBER 2005
Penzión Labuť, Slnečné jazerá – Sever, Senec

Smútenie je súčasťou života. Všetci v živote zažívame situácie, keď v ňom niečo končí, alebo keď sa niečo nevyvíja tak, ako by sme si želali a keď do nášho života vstúpia strata, žiaľ, smútok a bolesť. Život aký sme ho poznali, sa stráca a my nie sme pripravení zaoberať sa zmenami, ktoré so sebou prináša. Často zápasíme o udržanie života, takého akým bol a nechceme, alebo nevieme ako v ňom pokračovať ďalej.


Často sa však stáva, že keď sa nám podarí spojiť s našim hlbokým vnútrom, a s tým, čo cítime, či s tým, čo nám chýba, tak sa podobné medziobdobia môžu stať skutočnou príležitosťou k uvedomeniu, liečeniu a do nášho nového života môžu priniesť opäť zmysel. Nech sme stratili čokoľvek, ostáva to naďalej živým a prítomným v našich snoch a spomienkach. Ak sa nám podarí rozvinúť naše túžby, bolesti, hnev alebo pocity viny a keď sa nám podarí objaviť ich energiu, môže sa nám v prítomnosti podariť skontaktovať s podstatou strateného.


Na seminári sa v stručnosti zoznámime s technikami Pema Chödröna – budhistického mnícha a budeme pracovať s intervenciami proces-orientovanej psychoterapie, ktoré nám pomôžu v liečení smútku.


Počas seminára budeme mať možnosť zažiť ukážky práce v strede skupiny, párové cvičenia a skupinový proces.


Seminár povedie Reini Hauser Ph.D., ktorý je medzinárodným trénerom procesovej práce, zakladateľom viacerých tréningových programov v rozličných častiach sveta. Zaoberá sa duchovnom a zaoberá sa zmenenými stavmi v terapii. V svojej doktorandskej práci (PhD.) z Univerzity Komenského skúmal proces-orientované intervencie v procese liečenie závislostí. 10 rokov žil v USA, v štáte Oregon, momentálne opäť žije v Zürichu, Švajčiarsko. Môžete ho stretnúť, ako s úžasom hľadí do očiek svojho niekoľkomesačného dieťatka, alebo počas potuliek v Alpách, ak práve neskúma vnútorné svety. Na Slovensku učí procesovú prácu od roku 1991 a veľmi rád zdieľa svoju lásku k učeniu v tejto komunite.


Registrácia bude v piatok od 9.hod. , začiatok seminára o 10.hod. a predpokladaný koniec v sobotu o 19.hod. Počet vyučovacích hodín ostáva nezmenený – 20 hodín.
Poplatok za seminár vo výške 1600,-Sk (1400,-Sk pre členov/-ky POPI, samoživiteľov/-ky, matky na MD a študentov) zaplaťte, prosím, najlepšie bankovým prevodom do 1. októbra 2005 na tento účet:

Názov účtu: POPI-Slovensko, Šancová 100, Bratislava 3
Číslo účtu: 11495870/0900 (v.s. 0033, k.s. 0308)
Peňažný ústav: Slovenská sporiteľňa, Krížna 23, Bratislava.

Doklad o zaplatení si, prosím, prineste so sebou!!! V prípade platby poštovou poukážkou pošlite, prosím, kópiu dokladu o zaplatení na uvedenú adresu do uvedeného termínu, inak nie je možné identifikovať platcu! Platiaci až na mieste (okrem zahraničných účastníkov) alebo prihlásení po termíne: 1800,-Sk. Storno poplatok za zrušenie účasti týždeň pred uskutočnením seminára bez toho, že by ste za seba našli náhradu: 500,-Sk.

Ubytovanie v cene 790,-Sk/noc pred 2 osoby (WC a sprchy mimo izby). Obedy stoja cca 200 Sk, plná penzia 500 Sk, v okolí je takisto možnosť lacnejšieho stravovania v reštauráciách. Prihlášku na seminár a objednávku na ubytovanie a stravu posielajte na adresu:

e-mail: ondrisova@oad.sk
telefón: 00421-907-785 447
« predchádzajúci príspevok
Kapitola 17: Sociálna kognícia a postoje
nasledujúci príspevok »
Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!