Program Mindfulness-Zvládanie stresu pomocou všímavosti (MBSR)

Akcia pre laickú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 23. 1. 2018 do 23. 1. 2018

Miesto akcie: Materské centrum Hojdana, Haburská 2, Bratislava


Program Mindfulness-Zvládanie stresu pomocou všímavosti (MBSR)

„Nemôžeš zastaviť vlny, ale môžeš sa naučiť surfovať“ (Jon Kabat-Zinn)

Prežívate už dlhšie vnútorné napätie či znížený výkon kvôli dlhodobému stresu? Chronické bolesti? Obmedzenú schopnosť sa sústrediť? Pocit preťaženia či vyčerpania z nekonečného kolobehu povinností? Ťažkosti zvládať svoje emócie? Alebo máte len túžbu znovu sa dostať lepšie do kontaktu so sebou a svojimi potrebami?

Predstavte si nachvíľu že namiesto zvyčajného rozmýšľania v hlave (o tom aký by táto chvíľa mala byť, čo sa vám páči, čo je zlé, čo chýba atď) dokážete naplno vašimi zmyslami precítiť daný okamih s postojom zvedavosti a otvorenosti.  Jednoducho naplno byť s daným okamihom takým aký je, a vedieť aj rozlišovať čo bezprostredne vnímate- vaše telesné vnemy, myšlienky, pocity. A že nech sú akékoľvek, nemusíme sa s nimi vždy len identifikovať, topiť sa v nich, bojovať s nimi či ich rozvíjať. 

Aj o tom je všímavosť (mindfulness), ktorú môžeme zjednodušene nazývať schopnosťou byť duchom prítomný tu a teraz s postojom nehodnotenia. Prax všímavosti podporuje rozvoj uvoľnenejšieho a flexibilnejšieho postoja k životu, pomáha zvyšovať schopnosť byť v kontakte so sebou, a tým efektívnejšie zaobchádzať s každodenným stresom aj s náročnými situáciami.

Zoznámte sa s renomovaným, klinicky overeným programom MBSR (Mindfulness based stress reduction) pre zvládanie stresu , posilnenie zdravia a psychickej odolnosti pomocou všímavosti

Medzičasom patrí medzi najlepšie preskúmanú, štandardizovanú a efektívnu intervenciu na podporu zdravia založenú na tréningu všímavosti. Jedná sa o intenzívny skupinový tréning zručností a postojov. Za 35 rokov jeho existencie prešli týmto programom desiatky tisíce ľudí a výsledky výskumov jednoznačne potvrdzujú jeho účinnosť.

Termíny: Termíny: utorky 23.1, 30.1, 6.2, 13.2, 20.2, 27.2, 6.3, 13.3, plus deň všímavosti sobota 3.3.2018

 

Časy: 8x 18:30-cca.21:15, 1 x deň všímavosti 10-16:45

Veľkosť skupiny: min 6, max 12 ľudí

Miesto: Materské centrum Hojdana, Haburská 2, Bratislava

Lektor: Mgr. Andrej Jeleník, psychológ, certifikovaný lektor MBSR cez Instituf fuer Achtsamkeit, Nemecko

Kontakt, viac info a prihlášky: www.mindful.sk

 

« predchádzajúci príspevok
Muzikoterapia - Cesta k harmónii
nasledujúci príspevok »
vzťah - pochopenie nezáujmu


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!