Kurz Sandplaying

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 25. 11. 2017 do 26. 11. 2017

Miesto akcie: Centrum vzdelávania a osobného rozvoja Sapience Modra


Kurz Sandplaying

                                    posledné voľné miesto!!!!

Terapeutické pieskovisko je jedným z možných nástrojov ako naviazať kontakt s klientom v poradenstve alebo terapii, získať o ňom diagnosticky hodnotné informácie a terapeuticky pôsobiť v smere náhľadu, prijatia či zmeny toho čo je potrebné.

V rámci terapeutického pieskoviska, v medzinárodnom jazyku nazývaného sandplaying, dieťa (rodina, dospelý) zobrazuje svoj aktuálny vnútorný svet a my sa tak môžeme spoločne priblížiť k jeho momentálnym potrebám, záujmom, emóciám, myšlienkam, nahliadneme viac do jeho vzťahov, predstáv o sebe, druhých, o svete. Terapeutické pieskovisko tvorí samostatné prenosné pieskovisko s pieskom a množstvo postavičiek a figúriek, z ktorých môžeme stavať, tvoriť. Ide teda o konkrétny, hmatateľný a veľmi názorný obraz, s ktorým môžeme pohybovať, experimentovať, meniť ho a sledovať jeho vývoj v čase.

Frekventant získa obsahovo hodnoté informáci pre prácu s pieskoviskom ako diagnostickým i terapeutickmým nástrojom. Osvojí si tiež v intenzívnom 16 hodinovom výcviku zručnosť využívať pieskovisko v diagnostickom i terapeutickom kontexte.

Absolvovanie je potvrdené certifikátom.

 

http://www.sapience.sk/courses/kurz-sandplay-terapie/

Lektor kurzu

(garancia lektora Mgr. AlenaVávrová CZ )

 

 Mgr. Ondřej Mikauš

Absolvoval obor psychologie na FSS MU v Brně. Dlouhodobě se věnuje práci s jednotlivci i skupinami, a to v oblasti vzdělávání, seberozvoje a psychoterapie. V současné době působí jako individuální a rodinný terapeut a lektor. Při své práci vychází zejména z koncepce Gestalt-terapie a snahy o integraci a tvořivé propojení různých přístupů. Významnou část jeho profesní dráhy tvoří práce s dětmi a dospívajícími, kde se snaží o využívání metod založených na hře.

 

 Cena kurzu: 110€   / 16 výcvikových hodín

Kurz je možné uhradiť aj na splátky!

Miesto konania: Modra

Počet miest je limiovaný na 12 miest

Kontaktná osoba: Mgr.Zuzana Valábková

0911 404517

pre info a prihlášky píšte na :  sapience@sapience.sk

V prípade potreby ubytovania napíšte na mail.

« predchádzajúci príspevok
Ako hlbšie porozumieť emóciám pomocou arteterapie
nasledujúci príspevok »
1,5-ročný dlhodobý kurz v Body-psychoterapii v Bratislave


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!