DYNAMIKA A PORIADOK SYSTÉMOV

Akcia pre laickú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 25. 11. 2017 do 25. 11. 2017

Miesto akcie: Žilina


DYNAMIKA A PORIADOK SYSTÉMOV

Stavaním systemických konštelácií je možné riešiť problémy vo vzťahoch v rodine, na pracovisku, zdravotné aj iné problémy. Vonkajší pohľad na systém objasňuje postavenie jednotlivca v ňom, ako aj jeho vzťahy k ostatným článkom (osobám) systému. Môžeme postaviť systemické konštelácie, ktoré reprezentujú skupiny osôb, napr. systém rodiny, pracovného kolektívu, záujmovej skupiny a ďalšie. Ale dajú sa postaviť aj konštelácie, ktorých jednotlivé zložky predstavujú symptómy hodnôt, vnútorné obsahy, sny, atď.

 

 

Postupným prebudovávaním systému sa nachádza jeho vnútorný poriadok. Jednotlivec i ostatní členovia konštelácie si v nej hľadajú „správne" miesto. Zažitie procesu hľadania správneho miesta v systéme ponúka nový obraz jeho fungovania, vedie ku zmene a následne k riešeniu problémových vzťahov. Nielen ten, kto si stavia vlastný systém, ale aj tí, ktorí stoja v systémoch iných, či ktorí sa „len" pozerajú, majú možnosť vidieť a emočne prežiť malé rituály umožňujúce nastolenie rovnováhy v systéme. Zakladateľom tohto prístupu je nemecký psychoterapeut Bert Hellinger a úspešne ho rozvíjajú jeho žiaci Mathias Varga von Kibéd, I. Sparre a ďalší.

 

Seminár povedie PaedDr. Zlata Šramová, psychoterapeutka a liečebná pedagogička. V súčasnosti má privátnu klientelu, venuje sa práci so staršími a umierajúcimi. Vedie vzdelávacie semináre a prednášky pre pracovníkov v zdravotnej a sociálnej sfére. Absolvovala výcvik v dynamickej psychoterapii, výcvik procesorientovanej psychoterapie, psychodrámy, NLP. Spoločne s Ivanom Verným a Pavlom Konečným lektorovala prvý výcvik „Integrácia procesovej práce v systemických štruktúrach“ na Slovensku a v súčasnosti spoločne s odborným tímom vedie druhý výcvik v Brne. ( pozri www.alluvuo.eu), Podieľa sa na seminároch systemickej terapie a jej spojení s procesnou prácou, vyučuje kreatívne techniky a je propagátorkou systemickej práce. Externe učí na SZÚ, spolupracuje na vzdelávacích projektoch s organizáciou Živica.

 

Miesto: IZV v Žiline, M. R. Štefánika 34

Čas: Začiatok je o 9,00 hod., ukončenie okolo 18,00 hod., medzitým cca hodinová prestávka na obed.

 

Viac info a prihlasovací formulár: 

http://terrainweb.sk/?mec-events=dynamika-a-poriadok-v-systemoch

Cena: 54 eur (študenti a ženy na materskej 50 eur - treba uviesť do poznámky) a hradí sa na účet – info o platbe zašleme po prihlásení.

 

 

Uprednostňujeme skôr prihlásených pre obmedzený počet účastníkov.

« predchádzajúci príspevok
Hľadáme psychológa/psychologičku
nasledujúci príspevok »
PORUCHY PRÍJMU POTRAVY – ZÁKLADY PORADENSKEJ A TERAPEUTICKEJ PRÁCE


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!