Sebapoškodzovanie v detskom a adolescentnom veku

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 13. 10. 2018 do 13. 10. 2018

Miesto akcie: Demänovská dolina pri Liptovskom Mikuláši


Seminár zoznámi účastníkov a účastníčky s definíciou, metódami a príčinami zámerného sebapoškodzovania. Informuje o ôsmych typoch motivácie k tomuto správaniu. Zaoberá sa vzťahom psychických porúch a sebapoškodzovania. Informuje o liečbe a výchovných postupoch ako takému správaniu u detí a adolescentov predchádzať.

Interaktívna časť je venovaná kazuistikám a diskusii o danej problematike.

 

TERMÍN:  13. 10. 2018

Sobota: 8,30 - 16,00hod.

 

MIESTO:  Vila Vista, Demänovská Dolina pri Liptovskom Mikuláši (www.vilajasna.sk). Pri ceste autom - z diaľnice zjazd Jasná, stále rovno, vojdete do obce Demänovská Dolina, 1. odbočka vľavo. Z autobusovej stanice v Liptovskom Mikuláši je potrebné nastúpiť na autobus smer Demänovská Dolina (Jasná), vystúpite na zastávke Autocamping.

Ubytovanie je možné si rezervovať vo Vila Vista. Pokiaľ máte záujem o takéto ubytovanie, kontaktujte: info@vilajasna.sk, tel.č: +421 911 514135. V prípade preferencie ubytovania s konkrétnym ďalším účastníkom vzdelávania, je to potrebné uviesť v e-maily. Platbu za ubytovanie budete realizovať priamo na mieste cez príjmový doklad.

Ďalšia možnosť ubytovania je v Hoteli Bystrina (www.hotelbystrina.sk). Ubytovanie môžete objednávať e-mailom na hotelbystrina@hotelbystrina.sk, príp. telefonicky na 044/5548163 alebo  0903 533 971.

Stravovanie: v blízkych reštauračných zariadeniach.

 

Cieľová skupina: Kurz je určený pracovníkom v pomáhajúcich profesiách: učiteľom, špeciálnym a liečebným pedagógom, psychológom, rodičom a ostatným, ktorý sa o túto tému zaujímajú. 

 

Účastníci dostanú osvedčenie o absolvovaní kurzu. 

 

LEKTORKA

PhDr. Nora Gavendová - špeciálna pedagogička s viac ako 20 ročnou odbornou praxou. Pôsobí na Špeciálnej škole pri Psychiatrickej liečebni v Opave ako etopédka a psychoterapeutka. Absolvovala komplexný štvorročný výcvik v Integratívnej psychoterapii akreditovaný pre zdravotníctvo, výcvik v KBT a supervízny výcvik.

 

KURZOVNÉ

55 Eur

 

Prípadné otázky adresujte na

Mgr. Katarínu Mihinovú, e-mail: katkaprobstova@gmail.com


ORGANIZÁTOR

Občianske združenie Artea ( www.arte-terapia.sk)

« predchádzajúci príspevok
"Life Dynamic Slovensko" sebaskúsenostný a vzdelávací program s prvkami psychoterapie
nasledujúci príspevok »
Kognitívne behaviorálna intervencia pri práci s úzkostnými deťmi


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!