Prevencia depresie a úzkosti pomocou všímavosti (Mindfulness)

Akcia pre laickú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 10. 1. 2019 do 10. 1. 2019

Miesto akcie: Školiaca miestnosť Life Up, Sabinovská 6, Bratislava


Srdečne pozývam na večerný workshop v Bratislave  (18:20-21:20)

Máte viacnásobnú skúsenosť s depresívnymi stavmi a nechcete aby sa vracali? Poznáte dlhodobejšie pocity úzkosti, vtieravé negatívne myšlienky či ťažkosti s náročnými emóciami? Dlhodobú nespokojnosť so sebou? Potrebujete posilniť podporný a láskavý kontakt so sebou?

Zoznámte sa s princípmi renomovaného, klinickými výskumami overeného programu MBCT (mindfulness based cognitive therapy) založenom na tréningu všímavosti. Mindfulness (všímavosť či vedomá prítomnosť) je zjednodušene schopnosť byť duchom prítomný tu a teraz s postojom zvedavosti a nehodnotenia. Vo verzii MBCT spolu s princípmi kognitívno-behaviorálnej terapie pomáha zvyšovať odolnosť voči relapsu depresívnych či úzkostných stavov, ak sa nenachádzate práve v akútnej fáze ťažkostí. Znižuje riziko relapsu o 50% s účinkom, ktorý sa podľa niektorých štúdií vyrovná antidepresívam, no bez ich nežiadúcich vedľajších účinkov.

Workshop je zážitkový- predstavíme koncept všímavosti, kľúčové princípy pri zaobchádzaní s náročnými myšlienkami a emóciami a vybrané zážitkové cvičenia z programu. Je pre všetkých ktorí sa zaujímajú o tému alebo o program MBCT.

Viac informácií na www.mindful.sk alebo priamo v elektronickej prihláške tu: https://form.jotformeu.com/80776784969381

« predchádzajúci príspevok
OZ Odyseus hľadá psychológa/ičku do kontaktného centra
nasledujúci príspevok »
Voľná pracovná pozícia Trnava


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!