Vplyv raného detstva na vývin mozgu a správanie dieťaťa

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 9. 9. 2020 do 10. 9. 2020

Miesto akcie: Inštitút rodinnej terapie a terapie vzťahovej väzby, Martin


 

Seminár je zameraný na neurobiologické aspekty sociálneho a emocionálneho vývinu detí; epigenetiku; dopad raného stresu na správanie a sociálne fungovanie dieťaťa; možnosti prepojenia vývinovej neurovedy s terapiou komplexnej traumy. 

Vhodná ale aj nedostatočná starostlivosť vysielajú rôzne správy hlboko do vyvíjajúceho sa mozgu malého dieťaťa a tieto správy majú rôzny efekt na vývin a následne aj na správanie dieťaťa a jeho schopnosť učiť sa. Aj zdanlivo malý stres, ktorý dieťa v ranom veku zažije, môže mať trvalý dopad na architektúru a chémiu mozgu a teda aj na správanie dieťaťa. Všetky životné skúsenosti utvárajú mikroskopické detaily v našom mozgu. Z neurologického pohľadu sa dá povedať, že to, čím sme, závisí od toho, kde sme dosiaľ boli. Seminár je zameraný na neurobiologické aspekty sociálneho a emocionálneho vývinu detí; epigenetiku; dopad raného stresu na správanie a sociálne fungovanie dieťaťa; možnosti prepojenia vývinovej neurovedy s terapiou komplexnej traumy.  Seminár je určený pre psychológov, špeciálnych pedagógov, liečebných pedagógov, rodičov...

 

Miesto realizácie: priestory Inštitútu rodinnej terapie a terapie vzťahovej väzby v Martine.

 

Pokiaľ máte akékoľvek otázky, obracajte sa na adresu rodinnaterapia@gmail.com, telefonické dotazy smerujte na Mgr. Moniku Boričovú (0918 933 727).

 

           Ďalšie informácie a prihlášku nájdete na www.rodinnaterapia.sk

 

 

« predchádzajúci príspevok
Kresba domov - projektívny terapeutický nástroj OBSADENÉ
nasledujúci príspevok »
Rodinná doska - Familienbrett


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!