Vplyv výchovy na vývin mozgu dieťaťa

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 25. 4. 2019 do 25. 4. 2019


 

Vplyv výchovy na vývin mozgu dieťaťa.

 

 

Seminár je určený pre psychológov, špeciálnych pedagógov, liečebných pedagógov, rodičov...

 

Vhodná ale aj nedostatočná starostlivosť vysielajú rôzne správy hlboko do vyvíjajúceho sa mozgu malého dieťaťa a tieto správy majú rôzny efekt na vývin a následne aj na správanie dieťaťa a jeho schopnosť učiť sa. Aj zdanlivo malý stres, ktorý dieťa v ranom veku zažije, môže mať trvalý dopad na architektúru a chémiu mozgu a teda aj na správanie dieťaťa. Všetky životné skúsenosti utvárajú mikroskopické detaily v našom mozgu. Z neurologického pohľadu sa dá povedať, že to, čím sme, závisí od toho, kde sme dosiaľ boli. Seminár je zameraný na neurobiologické aspekty sociálneho a emocionálneho vývinu detí; epigenetiku; dopad raného stresu na správanie a sociálne fungovanie dieťaťa; možnosti prepojenia vývinovej neurovedy s terapiou komplexnej traumy. Akreditované SKP 8 kreditov.

 

Dátum: 25.4.2019 (8.30-16.00)

 

Miesto realizácie: priestory Inštitútu rodinnej terapie a terapie vzťahovej väzby v Martine – M.R.Štefánika 48 (v blízkosti kina Moskva, budova oproti potravinám COOP Jednota).

 

 

Pokiaľ máte akékoľvek otázky, obracajte sa na adresu rodinnaterapia@gmail.com, telefonické dotazy smerujte na Mgr. Moniku Boričovú (0918 933 727).

 

           Ďalšie informácie a prihlášku nájdete na www.rodinnaterapia.sk

 

 

« predchádzajúci príspevok
Kresba domov - projektívna terapeutická metóda
nasledujúci príspevok »
Rodinná doska - Familienbrett


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!