Sandplay/Sandtray - základný kurz

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 22. 3. 2019 do 23. 3. 2019

Miesto akcie: Žilina


Sandplay/Sandtray - základný kurz

Terapeutické herné pieskovisko je jedným z možných nástrojov, ako nadviazať kontakt s dieťaťom v poradenstve či terapii, získať o ňom diagnosticky hodnotné informácie a terapeuticky pracovať.

Metóda využíva prirodzený potenciál hry, kreativity a silu symbolov a podvedomia. Týmto spôsobom sa patom spolu s klientom môžeme dotýkať obsahov, ktoré sú vedomiu utajené alebo sú príliš náročné pre to, aby ich do kontaktu s nami prinášali na vedomej úrovni.  

 

V priestore pieskoviska dieťa (rodina, dospelý) zobrazuje svoj aktuálny vnútorný svet a my sa tak môžeme spoločne priblížiť jeho aktuálnym potrebám, záujmom, emóciám, myšlienkam, nahliadneme viac do jeho vzťahov, predstáv o sebe a druhých  a o svete. Terapeutické pieskovisko tvorí prenosné pieskovisko s pieskom a súbor postavičiek, figúrok a objektov, z ktorých môžeme stavať a tvoriť. Ide teda o konkrétny hmatateľný a názorný obraz, s ktorých môžeme experimentovať, meniť ho, sledovať jeho vývin v čase...

 

V rámci kurzu budú účastníci zoznámený s využitím pieskoviska, najmä v oblasti poradenskej, diagnostickej a s jeho terapeutickým potenciálom. Účastníci si vyskúšajú prácu s pieskoviskom v rôznych roliach, zoznámia sa so základnými pravidlami a postupom práce, dotknú sa teoretických základov a rámcov, z ktorých metóda vychádza a budú môcť sledovať kazuistiky a ukážky práce lektora.

 

O lektorovi: Ondřej Mikauš od roku 2006 sa venuje terapeutickej a poradenskej práci s deťmi a dospievajúcimi. Jeho báza je v geštaltterapii, ktorú postupne rozširoval o prácu s hernými a projektívnymi metódami, ktoré dnes tvoria základ jeho prístupu k detským klientom.

Okrem svojej terapeutickej praxe sa venuje supervíziám pre odborníkov zo škôl a pobytových zariadení pre deti a dospievajúcich.

S pieskoviskom pracuje od roku 2010, kedy sa s touto metódou prvý krát stretol prostredníctvom Aleny Vávrovej v Prahe. Dnes okrem hliny tvorí piesok jedno z hlavných médií jeho psychoterapeutickej praxe.

 

Prihlásenie na:         www.terrainweb.sk

http://terrainweb.sk/?mec-events=sandplay-sandtray-zakladny-kurz-2

« predchádzajúci príspevok
Hľadáme Psychologičku, logopedičku, špeciálnu pedagogičku do súkromnej MŠ Bratislava
nasledujúci príspevok »
Podpora psychickej odolnosti detí a dospelých – s terapeutickými kartami REZILIENCIA


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!