Pomoc mladým ľuďom na sociálnych sieťach

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 22. 2. 2019 do 22. 2. 2019

Miesto akcie: Bratislava-Staré mesto


Pomoc mladým ľuďom na sociálnych sieťach

Sociálne siete (Instagram, Facebook, Youtube,...) sú fenoménom a prirodzenou súčasťou života mladých ľudí.
Vďaka disinhibičnému efektu sú priestorom, kde mladí spoznávajú iných ľudí, učia sa sociálnym kompetenciám, vyhľadávajú názory a informácie, otvorene hovoria o svojich problémoch i ťažkostiach, a zároveň hľadajú pomoc.

Ak chceme s mladými ľuďmi komunikovať a pomôcť im, musíme sa za nimi často vydať práve do online priestoru, ktorý je pre nich prirodzeným miestom zdieľania sa.
Ako však na to?
Akreditovaný ochutnávkový workshop "Pomoc mladým ľuďom na sociálnych sieťach" sme pripravili pre pracovníkov s mládežou a s deťmi (psychológovia, výchovní poradcovia, sociálni pracovníci, špeciálni pedagógovia, učitelia,…) a môže byť pre nich účinnou pomocou a inšpiráciou.

Od roku 2012 občianske združenie IPčko prevádzkuje internetovú psychologickú linku dôvery, kde poskytuje prostredníctvom svojich odborníkov pomoc mladým ľuďom v krízových situáciách. IPčko je známe svojim projektom internetovej poradne pre mladých ľudí IPčko.sk, internetovou poradňou pre mladých ľudí so zdravotným znevýhodnením s názvom Dobrá linka, no v posledných rokoch pracovníci IPčka mapujú uzatvorené online komunity, diskusné fóra a skupiny, kde priamo poskytujú psychologickú pomoc.

Počas 8-hodinového zážitkového workshopu sa ponoríme do online sveta mladých ľudí, kde si spoločne priblížime pomáhajúce ale aj ohrozujúce aspekty internetu pre našich mladých ľudí a zároveň si rovno vyskúšame, ako im môžeme čo najlepšie v jednotlivých situáciách pomôcť. Samozrejme nebudú chýbať ani konkrétne skúsenosti a príklady našich lektorov.

Kurz sa uskutoční v priestoroch IPčka v Bratislave.

Lektormi kurzu sú: PhDr. Marek Madro, Bc. Lenka Nemcová, ktorí majú dlhoročné skúsenosti s poskytovaním pomoci mladým ľuďom v online priestore a s realizáciou inovatívnych nástrojov pomoci.

Cena kurzu je 90eur.
V cene kurzu je malé občerstvenie, metodická publikácia a osvedčenie o absolvovaní akreditovaného vzdelávania (MŠVVaŠ SR).
Termín kurzu: 22.2. 2019 v čase od 9,00 do 15,30.
Maximálny počet frekventantov na kurze je 9.
Registračný formulár nájdete tu: https://docs.google.com/forms/d/1ncNvOEy7jmlXLFZILWW2taimHwQZFGN1Gqlg_kjg0n4/edit?fbclid=IwAR0lO2eXvOtXA28cwuVCO92JodkKlueBJifmT2wvIJyUdsMyuWHL8NwvckE

Tešíme sa na Vás!

« predchádzajúci príspevok
Škôlka: "Malí šampióni" hľadá posilu 😊
nasledujúci príspevok »
III. špeciálno-pedagogická konferencia


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!