Terapeutický vzťah Prenos a protiprenos

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 25. 5. 2019 do 26. 5. 2019

Miesto akcie: Poprad


Dynamika liečebného vzťahu v analytickej psychoterapii.

V každom medziľudskom vzťahu prebiehajú vzájomné procesy projekcií pocitov, myšlienok, skúseností, prianí a fantázií. Niektoré z nich si uvedomujeme, iné nie. V terapeutickom vzťahu je dôležité si to, čo v terapeutovi pacient/klient vidí a zažívá i to, čo terapeut vidí a zažívá v pacientovi/klientovi čo najviac uvedomovať. Prenos a protiprenos tvorí jeden zo štyroch pilierov analytickej psychoterapie.

Analytická psychológia a psychoterapia vychádza z poznatkov C. G. Junga. Je ďalej stále rozvíjaná jeho nasledovníkmi a otvorená ďalším hlbinným smerom a školám. Je to psychológia celoživotného vývoja, ktorý Jung pomenoval procesom individuácie. Je to psychológia hľadania a nachádzania vlastných možností. Tie sú často skryté v nevedomí. Cieľom seminárov je oboznámenie sa s princípmi psychoterapeutickej práce s nevedomým materiálom (symboly, komplexy, archetypy, sny, imaginácie, prenos a protiprenos v terapii).
Seminár je určený pre psychológov v praxi, psychoterapeutov, psychiatrov ako aj začínajúcich psychológov, študentov končiacich ročníkov psychológie so záujmom o dynamické psychoterapeutické smery.

Seminár bude kombináciou teórie a praxe.

« predchádzajúci príspevok
Online krízová intervencia - akreditovaný tréning pre verejnosť
nasledujúci príspevok »
Ponúkam individuálne poradenstvo v Bratislave


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!