Rozvíjanie súcitu k sebe- Všímavé zaobchádzanie s nárokmi a sebakritikou

Akcia pre laickú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 4. 5. 2019 do 5. 5. 2019


Víkendový seminár od soboty 9:30 do nedele 15:30 povedie Mgr. Andrej Jeleník

V kultúre nekonečného súťaženia, porovnávania sa s druhými, honby za dokonalosťou a perfektnými výkonmi môže znieť súcit k sebe ako luxus či slabosť, ktorú si nemôžeme dovoliť. Pravdou však je, že bez neho náš život veľmi ochudobňujeme. Moderné výskumy potvrdzujú, že rozvíjanie súcitu k sebe vedie k lepšej kvalite života, efektívnejšiemu zvládaniu náročných emócií či stresu a spokojnejším vzťahom. Radikálnym spôsobom tiež lieči nedostatočný pocit vlastnej hodnoty, neustálu sebakritiku či pocity hanby.

Zručnosť súcitnosti k sebe zahŕňa zaobchádzanie zo sebou a svojím prežívaním láskavo- rovnako ako by sme sa správali k najlepšiemu priateľovi či milovanej osobe. Aké by to bolo od seba dostať rovnakú milujúcu pozornosť, keď ju potrebujeme najviac? A ako sa líši od ľútosti či empatie? 

Tento zážitkový workshop s praktickými cvičeniami je pre všetkých, ktorí sa chcú bližšie porozumieť skutočnému potenciálu súcitu k sebe a rozvíjať zručnosti láskavejšieho zaobchádzania so sebou, náročnými emóciami a efektívnejší spôsob, ako sa motivovať sa než je len seba-kritika a tvrdosť. Obsahom budú poznatky z neurovied, psychológie aj kontemplatívnych tradícií. Takisto získate audio nahrávky cvičení pre vlastnú prax na doma.


Popis a prihláška cez Yogahouse: http://www.yogahouse.sk/events/rozvijanie-sucitu-k-sebe/

CENA: 120 € 

Lektor: Andrej Jeleník, psychológ, terapeut, lektor. Pracujem vyše 9 rokov aktívne v oblasti psychológie, osobného rozvoja a zvládania stresu. Vyše 13 rokov sa vzdelávam v procesorientovanej psychológii a ďalších terapeutických prístupoch a
absolvoval som 1,5 ročný tréning učiteľa mindfulness (MBSR) na inštitúte IAS vo Viedni, výcvik MBCL na rozvíjanie súcitu vo Veľkej Británii aj ďalšie výcviky v téme.
www.mindful.sk

« predchádzajúci príspevok
Pozitivita vs. negativita
nasledujúci príspevok »
Ponuka psychoterapie


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!