Rozvíjanie súcitu k sebe- ako na sebakritiku, hanbu, nároky a nespokojnosť so sebou

Akcia pre laickú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 17. 1. 2020 do 19. 1. 2020

Miesto akcie: Yogahouse, Panenská 33, Bratislava www.yogahouse.sk


Víkendový seminár od piatka 17:30 do nedele 15:30 povedie Mgr. Andrej Jeleník

V kultúre nekonečného súťaženia, porovnávania sa s druhými, honby za dokonalosťou a perfektnými výkonmi sa často stretávame nielen s vonkajšou, ale aj s vnútornou kritikou a výčitkami- obzvlášť v momentoch, keď sa nám nedarí naplniť vonkajšie či vnútorné nároky. Alebo je pre nás ľahšie vnímať potreby a očakávania druhých, no ťažšie tie svoje a postaviť sa za ne. Na workshope sa budeme zaoberať tým, ako budovať zdravú sebahodnotu, vnímať svoje potreby a ako sa múdrejšie vzťahovať k aspektom nás, ktoré na sebe nemáme radi.

Zameriame sa na zručnosť súcitu k sebe, okolo ktorej panuje množstvo nedorozumení, no moderné výskumy potvrdzujú, že jej rozvíjanie vedie k lepšej kvalite života, efektívnejšiemu zvládaniu náročných emócií či stresu, efektívnejšej motivácii  a spokojnejším vzťahom. Radikálnym spôsobom tiež lieči nedostatočný pocit vlastnej hodnoty, neustálu sebakritiku či pocity hanby. Zručnosť súcitnosti k sebe zahŕňa zaobchádzanie zo sebou a svojím prežívaním tak, ako by sme sa správali k najlepšiemu priateľovi či milovanej osobe. Aké by to bolo od seba dostať rovnakú milujúcu pozornosť, keď ju potrebujeme najviac? Aké by to bolo môcť rozvíjať odvahu, zdravé hranice, skutočné sebavedomie a motivovať sa k zmenám inak, než len sebakritikou a tvrdosťou? Kráčať po ceste srdca? 😉

Tento zážitkový workshop s praktickými cvičeniami  je pre všetkých, ktorých zaujímajú uvedené témy. Využijeme teóriu kontemplatívnych tradícií, modernej psychológie aj neurovedy, zážitkové meditačné a terapeutické cvičenia či všímavé rozhovory. Takisto získate audio nahrávky meditačných cvičení pre vlastnú prax na doma.


Popis a prihláška cez Yogahouse: https://calendiari.com/event/xaDR0e2S10
CENA: 145 € 

Lektor: 
Je psychológ, terapeut, lektor. Pracujem vyše 11 rokov aktívne v oblasti psychológie, osobného rozvoja a zvládania stresu. Vyše 15 rokov sa vzdelávam v procesorientovanej psychológii a ďalších terapeutických prístupoch, absolvoval som 1,5 ročný tréning učiteľa mindfulness (MBSR) na nemeckom inštitúte IAS a viaceré výcviky zamerané na rozvíjanie všímavého súcitu v zahraničí. Venujem sa meditácii, bojovým umeniam a milujem hory aj more.

Webstránka: www.mindful.sk

« predchádzajúci príspevok
Pozitivita vs. negativita
nasledujúci príspevok »
Ponuka psychoterapie


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!