Autentický pohyb

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 6. 9. 2019 do 6. 9. 2019

Miesto akcie: Bratislava


Autentický pohyb

Byť videný. Vidieť. Cítiť. Vnímať. Byť svedkom. Mať svedka. Hýbať sa. Nechať sa hýbať. Dôverovať svojmu telu aby nás viedlo. Aby sa prejavilo, rozhýbalo a rozpovedalo tým príbeh, ktorý chce byť počutý, ktorý sa pýta z ríše podvedomia do vedomia.
Bez slov, v tichu, na vnútornej strane viečok, v každej bunke svojho tela, v duši a v pravdivosti toho kým sme. Bez predsudkov. Bez posudkov. Len si to dovoliť.

Autentický pohyb je aj o budovaní schopnosti byť sám sebe svedkom, neposudzovať sa. Preto sa pracuje s vnútorným aj vonkajším svedkom. Vnútorný nás učí byť sám k sebe láskavým, súcitným, akceptujúcim, nehodnotiacim ale pozorujúcim svoje vlastné prežívanie - fyzické aj emočné. Ukazuje nám ako sa nechať viesť svojimi vlastnými vnútornými impulzmi, nehľadať impulzy k pohybu v okolí ale dôverovať svojmu vlastnému telu, že nás povedie.
"Vnútorný svedok sa učí sprevádzať telo do tvaru hýbajúceho sa ja, objavujúc svoju vlastnú pravdivosť. Vnútorný svedok sa učí uznať to, čo telo už vie. Telo je našimi pocitmi, vnemami, našimi emóciami. Telo je zakúsením samých seba, náš chrám, v ktorom horí svetlo našej duše. Nevedomé svety, posvätné svety, svety vyššieho rádu aj svety bez zjavného rádu sa môžu v tele vďaka telu odhaliť." (Adler, 2002)

Vonkajší svedok vytvára bezpečný priestor, kde môžeme zažívať sami seba vo svojej pravde. Umožňuje nám vďaka svojej aktívnej a nehodnotiacej prítomnosti byť videnými okolím takí akí sme.

Vďaka autentickému pohybu sa môžete spojiť so svojou autenticitou, dovoliť si zažiť samých seba vo svojej podstate a byť videní vo svojej pravde. Prijímaníí a akceptovaní.

O lektorovi:
Magdaléna Takáčová
Tanečno-pohybová terapeutka s láskou k tancu, hlasu, hudbe, improvizácii a ich vzájomnému prepájaniu. S autentickým pohybom sa stretla prvýkrát počas svojho výcviku tanečno-pohybovej terapie, neskôr absolvovala workshop s jednou z pionierok tohto prístupu (Joan Chodorow). Aktuálne je účastníčkou ročného výcviku v Holistic dance institute vo Viedni, kde rozširuje svoje poznatky v oblasti autentického pohybu, improvizácie a kontaktnej improvizácie.

Praktické informácie:
Workshop bude prebiehať 6.9. od 17:30-20:30 (miesto upresníme)
Registrácia je nutná mailom na info@4artstherapy.com najneskôr do 3.9.2019.
Maximálny počet účastníkov je 6 preto dlho neváhajte :)
Cena: 45 EUR
Nie je potrebné mať žiadne predchádzajúce skúsenosti s tancom, priestor je otvorený pre všetkých, ktorí si dovolia nazrieť do seba v pohybe.

V prípade akýchkoľvek otázok kľudne píšte na magdalena@4artstherapy.com alebo volajte na 0911453111.

« predchádzajúci príspevok
Trauma a Sandplay terapia - prednáška Michal Troudart
nasledujúci príspevok »
Ponuka práce - ABA terapeut


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!