Sandplay-Sandtray základný kurz

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 25. 10. 2019 do 26. 10. 2019

Miesto akcie: Žilina


Sandplay-Sandtray základný kurz

Terapeutické herné pieskovisko je jedným z možných nástrojov, ako nadviazať kontakt s dieťaťom v poradenstve či terapii, získať o ňom diagnosticky hodnotné informácie a terapeuticky pracovať.

Metóda využíva prirodzený potenciál hry, kreativity a silu symbolov a podvedomia. Týmto spôsobom sa patom spolu s klientom môžeme dotýkať obsahov, ktoré sú vedomiu utajené alebo sú príliš náročné pre to, aby ich do kontaktu s nami prinášali na vedomej úrovni.  

 

V priestore pieskoviska dieťa (rodina, dospelý) zobrazuje svoj aktuálny vnútorný svet a my sa tak môžeme spoločne priblížiť jeho aktuálnym potrebám, záujmom, emóciám, myšlienkam, nahliadneme viac do jeho vzťahov, predstáv o sebe a druhých  a o svete. Terapeutické pieskovisko tvorí prenosné pieskovisko s pieskom a súbor postavičiek, figúrok a objektov, z ktorých môžeme stavať a tvoriť. Ide teda o konkrétny hmatateľný a názorný obraz, s ktorých môžeme experimentovať, meniť ho, sledovať jeho vývin v čase...

 

V rámci kurzu budú účastníci zoznámený s využitím pieskoviska, najmä v oblasti poradenskej, diagnostickej a s jeho terapeutickým potenciálom. Účastníci si vyskúšajú prácu s pieskoviskom v rôznych roliach, zoznámia sa so základnými pravidlami a postupom práce, dotknú sa teoretických základov a rámcov, z ktorých metóda vychádza a budú môcť sledovať kazuistiky a ukážky práce lektora.

 

 

Vedie: Mgr. Ondřej Mikauš

v Žiline, dňa 25.10.-26.10.2019

 

cena: 110,- eur – 14 hodín vzdelávania

 

VIAC INFO a PRIHLÁSENIE TU: http://terrainweb.sk/?mec-events=sandplay-sandtray-zakladny-kurz-3

 

« predchádzajúci príspevok
Online krízová intervencia - akreditovaný tréning pre odborníkov
nasledujúci príspevok »
Trauma a Disociácia a ich porozumenie z pohľadu Neurobiológie a Vzťahovej Väzby


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!