Mindfulness v každodennom živote- výzvy, nástrahy a ich transformácia

Akcia pre laickú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 25. 10. 2019 do 27. 10. 2019

Miesto akcie: Yogahouse, Panenská 33, Bratislava www.yogahouse.sk


Mindfulness v každodennom živote- výzvy, nástrahy a ich transformácia

Mnohí ľudia v súčasnosti objavujú či už objavili prínosy tréningu mindfulness (všímavosť, resp. bdelá pozornosť k prítomnému okamihu s postojom prijatia a zvedavosti) pre psychické aj fyzické zdravie, odolnosť a spokojnejší život. No väčšina ľudí, ktorých mindfulness zaujme a chcú začleniť jej pravidelnú prax do každodenného života vo forme meditačných cvičení či inak sa skôr či neskôr stretáva s výzvami rôzneho druhu. Patrí medzi ne napríklad ťažkosť vôbec nájsť si čas a začať či dlhodobejšie pokračovať, únava či prílišná snaha, nesústredenosť, nepokoj, bolesti, netrpezlivosť, frustrácia, nuda, sklamanie s nenaplnených očakávaní, nedostatočného prínosu, pocity zlyhania, vyhýbanie sa emóciám atď.

Na tomto workshope sa zorientujeme v škále mindfulness a uvedomenia (fokusovaná pozornosť, otvorená pozornosť a prirodzené bdelé uvedomenie) a naučíme sa lepšie rozlišovať medzi rôznymi prístupmi k meditácii, ich účinkami aj zámermi v pozadí. Budeme sa zaoberať rôznymi vnútornými aj vonkajšími prekážkami v cvičení a výzvami k vytvoreniu, udržaniu či prehĺbeniu každodennej praxe kultivácie mysle, uvedomenia. Pozrieme sa aj na iné spôsoby rozvoja mindfulness a súcitu v každodennom živote, než len cez formálne meditačné cvičenia.

Preskúmame motiváciu a vzťah k praxi, hlbšie psychologické (či spirituálne) príčiny rôznych ťažkostí a pozrieme sa na potenciálnu múdrosť, ktorú v sebe môžu skrývať. Môžeme tak posunúť prax mindfulness a jej prínosy na hlbšiu úroveň.

Využijeme na to teóriu kontemplatívnych tradícií, modernej psychológie aj neurovedy, zážitkové meditačné, terapeutické aj hrové cvičenia či všímavé rozhovory.

Lektor: Mgr. ANDREJ JELENÍK

psychológ, terapeut, lektor

Vyše 11 rokov pracujem aktívne v oblasti psychológie, osobného rozvoja a zvládania stresu, v posledných 7 sa aj aktívne venujem rozvoju všímavosti v mojom osobnom živote a u klientov. Som certifikovaný lektor mindfulness programov MBSR, MBCT a MBCL. Absolvoval som 1,5 ročný tréning učiteľa MBSR v nemeckom inštitúte IAS, výcvik MBCT v nemeckom Achtsamkeitsinstitut Ruhr, výcvik MBCL vo Veľkej Británii, výcvik Compassion Focused therapy aj ďalšie vzdelávania v téme. Okrem toho sa vyše 15 rokov vzdelávam v procesorientovanej psychoterapii a ďalších terapeutických metódach.

Elektronická prihláška tu: https://calendiari.com/event/f6XfHXxB9E

« predchádzajúci príspevok
Akreditovaný kurz MAXIK - stimulačný program pre deti s odloženou školskou dochádzkou
nasledujúci príspevok »
Úvod do Metody fraktální kresby - Autoportrét duše


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!