Senzorické hry vo vzdelávaní

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 14. 12. 2019 do 14. 12. 2019

Miesto akcie: Bratislava


Prečo používať senzorické hry vo vzdelávaní?

Deti sa efektívnejšie a hlavne radšej učia cez zážitok, konanie a osobnú skúsenosť. Senzorické hry, ktoré sú nesmierne dôležité pre rozvoj mozgu, umožňujú deťom skúmať a objavovať svet. Uľahčujú im učenie za pomoci zapojenia všetkých zmyslov – chuť, čuch, hmat, sluch, zrak, pohyb a rovnováha.

Senzorické hry sú najdôležitejšie v rannom detstve a v predškolskom veku. Avšak sú veľkým benefitom vo vzdelávaní aj v neskoršom veku.

Okrem toho, že sú tieto hry zábavné a zaujímavé, povzbudzujú deti k skúmaniu a objavovaniu. Podporujú ich k používaniu „vedeckých metód“ pozorovania, formovania hypotéz, experimentovania a vyvodzovania záverov.


Pre koho je kurz určený?

Kurz je určený učiteľom a učiteľkám materských a základných škôl, psychológom, špeciálnym pedagógom, družinárom, rodičom (homeschooling), ako aj študentom a študentkám príslušných odborov. Na kurz sa však môžu prihlásiť aj všetci tí, ktorí sa chcú dozvedieť viac o využití senzorických hier vo vzdelávaní a svoje skúsenosti alebo poznatky použiť ako inšpiráciu vo svojej práci alebo pre osobnostný rast.

Lektorka kurzu

Mgr. art. Linda van Dalen

Arteterapeutka, zakladateľka organizácie CHAT – Centrum pre kreatívnu liečbu arteterapiou.

Vo svojej práci sa zameriava najmä na senzorickú terapiu s deťmi a dospelými so zdravotným znevýhodnením, s poruchami správania, s ľudmi trpiacimi onkologickými ochoreniami, traumami, smútkom a depresiou.

Linda van Dalen študovala na Technickej univerzite v Košiciach na katedre výtvarných umení, kde získala aj pedagogické minimum. Svoje štúdium v oblasti arteterapie si doplnila na Therra Therapeutika a to v oblasti Intervencia umením – arteterapia v procese socializácie, reedukácie, výchovy a liečby. Svoje vedomosti nabrala najmä pošas dlhoročnej praxe u arteterapeutky Marijke Rutten – Saris v Holansku.

Organizačné informácie

Kedy: 14.12.2019 t.j. sobota: 8:00 – 15:00,
Kde: Ateliér SURYA, Pod Záhradami 62, Bratislava
Cena: 59€ / študenti 53€ (10% zľava)
- cena zahŕňa lektorné, certifikát, občerstvenie

Všetci účastníci a účastníčky kurzu dostanú na záver osvedčenie o jeho absolvovaní.

Prihlášky a viac info:
https://www.mterapio.sk/event/senzoricke-hry-vo-vzdelavani/

« predchádzajúci príspevok
Hry s hudbou v Bratislave
nasledujúci príspevok »
Psychoterapia v Bratislave


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!