Senzorické hry

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 18. 10. 2020 do 18. 10. 2020

Miesto akcie: Bratislava


Organizačné informácie

Kedy: 18.10.2020, nedeľa 9:00 – 16:00,
Kde: Ateliér SURYA, Pod záhradami 62, 841 02 Bratislava
Cena: 59€ / študenti 53€ (10% zľava), cena zahŕňa lektorné, certifikát a občerstvenie

Prihlášky: https://www.mterapio.sk/event/senzoricke-hry/

 

Prečo používať senzorické hry pri práci s deťmi?

Deti sa efektívnejšie a hlavne radšej učia cez zážitok, konanie a osobnú skúsenosť. Senzorické hry, ktoré sú nesmierne dôležité pre rozvoj mozgu, umožňujú deťom skúmať a objavovať svet. Uľahčujú im učenie za pomoci zapojenia všetkých zmyslov – chuť, čuch, hmat, sluch, zrak, pohyb a rovnováha.

Senzorické hry sú najdôležitejšie v rannom detstve a v predškolskom veku. Avšak sú veľkým benefitom vo vzdelávaní aj v neskoršom veku.

Okrem toho, že sú tieto hry zábavné a zaujímavé, povzbudzujú deti k skúmaniu a objavovaniu. Podporujú ich k používaniu „vedeckých metód“ pozorovania, formovania hypotéz, experimentovania a vyvodzovania záverov.

 

Pre koho je kurz určený?

Kurz je určený učiteľom a učiteľkám materských a základných škôl, špeciálnym pedagógom, družinárom, rodičom (homeschooling) ako aj študentom a študentkám príslušných odborov. Na kurz sa však môžu prihlásiť aj všetci tí, ktorí sa chcú dozvedieť viac o využití senzorických hier pri práci s deťmi a svoje skúsenosti alebo poznatky použiť ako inšpiráciu vo svojej práci alebo pre osobnostný rast.

 

Lektorka kurzu

Mgr. art. Linda van Dalen

Arteterapeutka, zakladateľka organizácie CHAT – Centrum pre kreatívnu liečbu arteterapiou.

Vo svojej práci  sa zameriava najmä na senzorickú terapiu s deťmi a dospelými so zdravotným znevýhodnením, s poruchami správania, s ľudmi trpiacimi onkologickými ochoreniami, traumami, smútkom a depresiou.

Linda van Dalen študovala na Technickej univerzite v  Košiciach na katedre výtvarných umení, kde získala aj pedagogické minimum. Svoje štúdium v oblasti arteterapie si doplnila na Therra Therapeutika a to v oblasti Intervencia umením – arteterapia v procese socializácie, reedukácie, výchovy a liečby. Svoje vedomosti nabrala najmä pošas dlhoročnej praxe u arteterapeutky Marijke Rutten – Saris v Holansku.

 

Všetci účastníci a účastníčky kurzu dostanú na záver osvedčenie o jeho absolvovaní.

« predchádzajúci príspevok
TRANSFORMATÍVNY PRÍSTUP V MEDIÁCII
nasledujúci príspevok »
Výskum k diplomovej práci


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!