Práca s kolektívnou históriou

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 31. 7. 2020 do 3. 8. 2020

Miesto akcie: Aura, Staromestská 8, Banská Štiavnica


Pozývame Vás spolu s Inštitútom proces-orientovanej psychológie Slovensko na seminár o spracovaní kolektívnej histórie s Borisom Sopkom a Neus Andreu.

Všetci sme svedkami rastúceho napätia na politickej scéne na celom svete. Polarizácia a fragmentácia spoločnosti preniká až do našich priateľstiev a rodín. Zdá sa, akoby duchovia minulosti znovu naberali na sile. Tento nebezpečný scenár nás môže doviesť až k novým výbuchom násilia. Z tohto dôvodu veľa ľudí hľadá spôsob,
ako prispieť k depolarizácii spoločnosti a nájsť témy, ktoré by nás aj napriek našej rôznosti spájali. Tento seminár je našim príspevkom k týmto iniciatívam. Na tomto zážitkovom seminári predstavíme koncept tranzičnej spravodlivosti a spôsoby zachádzania s
bolestivými témami z minulosti. Budeme tiež pracovať s horúcimi témami, ako sú napríklad rod, dynamika vzťahu medzi východom a západom, transgeneračná trauma. Ponúkneme užitočnú teóriu a tiež individuálne a párové cvičenia a skupinové interakcie.

Seminárom získate viac uvedomenia o diverzite a taktiež sa dozviete o:
• dôležitosti a úlohe traumatickej kolektívnej minulosti v súčasnej polarizácii,
• facilitačných zručnostiach a metazručnostiach na podporu diskusií o horúcich spoločenských témach,
• o signáloch eskalácie a deeskalácie a intervenciách na podporu transformácie konfliktu,
• zvýšite svoje uvedomenie o diverzite,
• internalizovanom útlaku,
• zodpovednosti a možnostiach nápravy.

Váš záujem a prítomnosť sú pre nás kľúčové. Veríme, že to čo sa naučíme počas týchto 4 dní nás všetkých inšpiruje k nájdeniu tvorivých spôsobov, ako osloviť rôzne napätia vo svete a v našej každodennej realite, a pomôžu predchádzať možnému násiliu v našich rodinách, komunitách a v spoločnosti.

Obsah seminára môže byť špeciálne užitočný pre mediátorov, terapeutky, facilitátorky, pedagógov, aktivistov, političky, rodičov a ľudí, ktorí majú záujem o proces-orientovanú psychológiu. Okrem toho bude seminár nápomocný pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o históriu a o zmenu vo svete.

Miesto:
Aura, Staromestská 8, Banská Štiavnica

Seminárny poplatok:
Poplatok pri včasnej registrácii do 31.5.2020 je 250€. Po tomto dátume je seminárny poplatok 290€. Vašu registráciu považujeme za platnú po vyplnení registračného formulára a po zaplatení seminárneho poplatku na nižšie uvedený bankový účet.

Bankový účet:
IBAN: SK86 8330 0000 0028 0130 0539
BIC: FIOZSKBAXXX
Variabilný symbol (VS): 072020
Komentár: kolektívna história

Registračnýformulár:
https://forms.gle/6RC4fzAAu589ABr3A

Pre informácie ohľadom možnosti ubytovania kontaktujte Veroniku Holíkovú - holikova.veronika@gmail.com

Jazyk: Seminár bude tlmočený simultánne z angličtiny do
slovenčiny.

Boris Sopko, DiplPW - som pôvodne klinický psychológ a psychoterapeut. Počas mojej profesionálnej praxe sa snažím prispieť k transformácii náročných životných skúseností jednotlivcov, skupín a komunít. Fascinuje ma život a nekonečnosť vesmíru. Narodil som sa a vyrástol na východe Slovenska a v súčasnosti žijem s mojou partnerkou Neus a našimi deťmi - Jakubom a Sofiou v Barcelone.

Neus Andreu Monsech, DiplPW - posledných 15 rokov sa venujem skupinovej facilitácii, lektorstvu a konzultačnej činnosti pre organizácie. Mojou vášňou je podpora organizácií, komunít, skupín a ľudí v čase zmien alebo krízy. Dôverujem, že náročné momenty sa s potrebnou podporou môžu stať jedinečným zdrojom múdrosti, rastu a rozvoja. Nadchýna ma, keď vďaka facilitácii ľudia, organizácie a spoločnosťdokážu premeniť napätie v tvorivosť, ktorá ich vedie k posunu vpred a bližšie k ich potenciálu. Slovensko - túto prekrásnu a prekvapujúcu krajinu, ktorá je zároveň aj rodiskom môjho partnera Borisa Sopka, som začala spoznávať pred 9 rokmi a veľmi sa teším na príležitosť učiť tu spolu s ním.

Dátum:
piatok 31.7.2020 od 14:00 do 18:00
sobota 1.8.2020 od 9:00 do 13:00 a od 14:30 do 16:30
nedeľa 2.8.2020 od 9:30 do 13:00 a od 14:30 do 16:30
pondelok 3.8.2020 od 9:30 do 13:00 a od 14:30 do 16:30

Počas niektorých večerov budú prebiehať záujmové stretnutia
zorganizované účastníkmi a účastníčkami seminára.

Kontakt:
Veronika Holíková
holikova.veronika@gmail.com
+421 948 762 992

« predchádzajúci príspevok
HLBINNÁ PSYCHOTERAPIA DETÍ A ADOLESCENTOV - VÝCVIK
nasledujúci príspevok »
Webinár: ZÁKLADY KRÍZOVEJ INTERVENCIE V ONLINE PRIESTORE


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!