Krízová intervencia na školách v prípade prírodnej katastrofy ,útoku, smrti učiteľa/ žiaka

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 8. 4. 2021 do 9. 4. 2021

Miesto akcie: Inštitút zdravého vývinu, Žilina


Pozývame Vás na 2-dňový  kurz v dňoch 8.-9.4.2021 v Žiline.

Podmienkou pre tento kurz je potrebné mať absolvovaný : Intenzívny kurz práce s terapeutickými kartami (túto informáciu uvediete pri online prihlasovaní – miesto,dátum)

Online prihlásenie TU

  • Cieľom kurzu je naučiť sa identifikovať na deťoch a dospelých ich reakcie na traumu, potreby krízou postihnutej populácie. Poznať východiská prevencie, spôsoby identifikácie obetí. Spoznať vlastné copingové stratégie a identifikovať copingové stratégie detí a dospelých. Naučiť sa pracovať s terapeutickými kartami- spoznať princípy liečenia traumy metaforickými kartami (Karty COPE). Viesť krízovú intervenciu v triede/ škole v prípade prírodnej katastrofy, automobilového nešťastia, smrti učiteľa, alebo žiaka.
  • Absolvent kurzu bude schopný spolupracovať v záchrannom tíme, viesť krízovú intervenciu v malých skupinách, ako aj v triedach podľa modelu NOVA (Národná organizácia pre pomoc obetiam), viesť psychoedukáciu pre rodičov, učiteľov a verejnosť, vystupovať v médiách a využiť ich počas krízy, viesť posttraumatické poradenstvo, zabezpečovať skríning a prevenciu.
  • Kurz ďalej rozvíja poradenské zručnosti pri práci s trúchliacim klientom, aj s trúchliacou skupinou.
  • Učenie zručnostiam krízovej intervencie je zážitkovou formou, ktoré okrem sebaskúsenosti obsahuje aj pozorovanie a nácvik práce so skupinou.
  • Celú teóriu dostanú účastníci na slidoch vopred, ďalej dostanú veľké množstvo materiálov do ruky (vrátane knižky o trúchlení a zomieraní pre deti) k smútkovému poradenstvu detí

 

Čas: 8.-9.4.2021, začiatok o 9.00 a koniec o 18.00hodine

MiestoInštitút zdravého vývinu, M.R.Štefánika 34, 01001 Žilina

Cena: 140€ platbu je potrebné uhradiť  bankovým prevodom (VS:132021) na účet v tvare IBAN: SK6683300000002600768725

O lektorke:

Mgr. et Mgr. Mária Anyalaiová, PhD.

Má psychologickú, pedagogickú a psychoterapeutickú kvalifikáciu. Psychologické vzdelanie vrátane doktorandského štúdia absolvovala na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského a Fakulte psychológie Paneurópskej vysokej školy v Bratislave, pedagogické vzdelanie na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského a psychoterapeutické vzdelanie v Českém institutu pro výcvik v Gestalt psychoterapii v Brne. Pracovala ako školská psychologička na dvoch základných školách, v súčasnosti pracuje v centre pedagogicko- psychologického poradenstva a prevencie a v ambulancii klinickej psychológie. Spolupracovala s Filozofickou fakultou UK Bratislava ako lektorka pre frekventantov špecializačného kurzu zo školskej psychológie a pri preklade amerického projektu Second Step (v slovenskej verzii Srdce na dlani) na prevenciu násilia v školách.

Viac informácií na našom webe:

http://terrainweb.sk/?page_id=1457

« predchádzajúci príspevok
Intenzívny kurz práce s terapeutickými kartami-ONLINE
nasledujúci príspevok »
Podpora psychickej odolnosti detí a dospelých – s terapeutickými kartami REZILIENCIA


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!