Tanec a pohyb ako prostriedok na zlepšenie sústredenia, pozornosti a uvoľnenie napätia u detí

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 23. 4. 2021 do 23. 4. 2021

Miesto akcie: online


ORGANIZAČNÉ INFORMÁCIE

Dátum a čas : 23.4.2021 od  17:00 – 19:30

Cena: 29 Eur (v cene je lektorné a certifikát zaslaný poštou na adresu)

Prihlášky: https://www.mterapio.sk/event/tanec-a-pohyb-ako-prostriedok-na-zlepsenie-sustredenia-pozornosti-a-uvolnenie-napatia-u-deti/

Účastnícky poplatok 29€ je potrebné uhradiť bankovým prevodom na číslo účtu: SK88 0900 0000 0051 6813 7273 (SLSP). Do poznámky uveďte meno a názov workshopu. Až po uhradení účastníckeho poplatku sa Vaša prihláška považuje za záväznú.

Zážitkový workshop, na ktorom si vyskúšate techniky, aktivity a cvičenia zamerané hlavne pre deti, avšak s modifikáciou je možné ich využiť pre rôzne vekové kategórie, cieľové skupiny a tak isto aj v osobnom živote.

Náplňou workshopu budú rôzne tanečné a pohybové aktivity z tanečno – pohybovej terapie, ktoré napomáhajú deťom  sústrediť sa, zlepšiť pozornosť a uvoľniť napätie z tela. Cvičenia, ktoré môžete využiť pred písomkou, cez deň, keď máte pocit že pozornosť u detí klesla a potrebujú nakopnúť. Lepšie ako sladkosť, ktorá nám dodá chvíľkovú energiu a skvelé aj pre vás k poobednej káve.

Sebaskúsenosť je pri týchto aktivitách kľúčová. Preto je potrebné pripraviť si pohodlné oblečenie a priestor okolo vás, v ktorom sa viete hýbať podľa vašich možností.

Napätie sa nám časom ukladá a preto môžeme cítiť stuhnutie alebo kŕče v rôznych oblastiach v našom tele. U detí tomu nie je inak. Pohyb je skvelý prostriedok ako pracovať so záťažou a predísť tak ukladaniu napätia v tele. Dlhodobý stres, ktorý sa hromadí v tele u detí môže prerásť až do fyzický prejavov ako obhrýzanie nechtov, rôzne tiky, grimasy, časté bolenie bruška, problémy s vyprázdňovaním alebo problémy s jedením.

Workshop je vhodný pre všetkých, ktorí pracujú s deťmi, pre pedagógov, psychológov, pomáhajúce profesie a pod. Všetky aktivity sa dajú využiť aj v špeciálnej pedagogike.

 Lektorka: Zuzana Románová, DT

Tanečníčka, lektorka, diplomovaná tanečno – pohybová terapeutka s mnohými skúsenosťami v oblasti pohybu a tanca. Lektorka jógy pre deti so špeciálnymi potrebami. Lektorka tanečno – pohybovej terapie na akadémií umeleckých terapií v Olomouci – Akademie Alternativa. Pôsobí v Košiciach kde spolupracuje a zdieľa priestory s terapeutickým centrom CHAT. Je lektorkou zážitkových workshopov pre deti aj dospelých. Vo svojej terapeutickej praxi pracuje individuálne aj skupinovo s deťmi s poruchou autistického spektra, s predčasne narodenými deťmi, s deťmi s poruchou reči a porozumenia, s deťmi s detskou mozgovou obrnou, s deťmi s ADHD a inými.

« predchádzajúci príspevok
Ponuka práce - Psychológ v CPPPaP Bratislava V. do oddelenia PORADENSTVA
nasledujúci príspevok »
Absolventská prax v ambulancii


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!