Tanec a pohyb ako prostriedok na zlepšenie sústredenia, pozornosti a uvoľnenie napätia u detí

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 5. 6. 2022 do 5. 6. 2022

Miesto akcie: online


ORGANIZAČNÉ INFORMÁCIE

Dátum a čas : 5.6.2022 od 16:00 - 19:00

Kde: online cez platformu ZOOM (v deň konania workshopu zašleme prihlasovacie údaje)

Cena: 35 Eur - cena zahŕňa lektorné, certifikát

Prihláška: www.tickettailor.com/events/mterapio/685379/

POMÔCKY

V rámci vašich možností si pripravte:

- papier A4

- pastelky/fixky

- tenisová loptička

- 2x šatka z jemného materiálu, ideálne štvorcová

- balón

- vrchnáky z pet fľaší (stačí aj jeden kus ale ideálne je viac kusov)

- farebná lepiaca páskaOPIS

Zážitkový workshop, na ktorom si vyskúšate techniky, aktivity a cvičenia zamerané hlavne pre deti, avšak s modifikáciou je možné ich využiť pre rôzne vekové kategórie, cieľové skupiny a tak isto aj v osobnom živote.Náplňou workshopu budú rôzne tanečné a pohybové aktivity z tanečno – pohybovej terapie, ktoré napomáhajú deťom sústrediť sa, zlepšiť pozornosť a uvoľniť napätie z tela. Cvičenia, ktoré môžete využiť pred písomkou, cez deň, keď máte pocit že pozornosť u detí klesla a potrebujú nakopnúť. Lepšie ako sladkosť, ktorá nám dodá chvíľkovú energiu a skvelé aj pre vás k poobednej káve.Sebaskúsenosť je pri týchto aktivitách kľúčová. Preto je potrebné pripraviť si pohodlné oblečenie a priestor okolo vás, v ktorom sa viete hýbať podľa vašich možností.Napätie sa nám časom ukladá a preto môžeme cítiť stuhnutie alebo kŕče v rôznych oblastiach v našom tele. U detí tomu nie je inak. Pohyb je skvelý prostriedok ako pracovať so záťažou a predísť tak ukladaniu napätia v tele. Dlhodobý stres, ktorý sa hromadí v tele u detí môže prerásť až do fyzický prejavov ako obhrýzanie nechtov, rôzne tiky, grimasy, časté bolenie bruška, problémy s vyprázdňovaním alebo problémy s jedením.CIEĽOVÁ SKUPINA

Workshop je vhodný pre všetkých, ktorí pracujú s deťmi, pre pedagógov, psychológov, pomáhajúce profesie a pod. Všetky aktivity sa dajú využiť aj v špeciálnej pedagogike.

LEKTORKA

Zuzana Románová, DT - tanečníčka, lektorka, diplomovaná tanečno - pohybová terapeutka s mnohými skúsenosťami v oblasti pohybu a tanca. Lektorka jógy pre deti so špeciálnymi potrebami. Lektorka tanečno – pohybovej terapie na akadémií umeleckých terapií v Olomouci – Akademie Alternativa. Pôsobí v Košiciach kde spolupracuje a zdieľa priestory s terapeutickým centrom CHAT. Je lektorkou zážitkových workshopov pre deti aj dospelých. Vo svojej terapeutickej praxi pracuje individuálne aj skupinovo s deťmi s poruchou autistického spektra, s predčasne narodenými deťmi, s deťmi s poruchou reči a porozumenia, s deťmi s detskou mozgovou obrnou, s deťmi s ADHD a inými.

« predchádzajúci príspevok
Intuícia v arteterapii
nasledujúci príspevok »
Využitie vzťahu a vzťahových metód pri problémovom správaní detí: "Keď vzťah lieči I."


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!