ARTETERAPEUTICKÉ INTERVENCIE PRE DETI S TRAUMOU-ONLINE

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 15. 9. 2021 do 22. 9. 2021

Miesto akcie: online priestor, platforma ZOOM


ARTETERAPEUTICKÉ INTERVENCIE PRE DETI S TRAUMOU-ONLINE

Pozývame vás na online workshop, s významnou arteterapeutkou Corneliou Elbrecht (Austrália)

Online workshop cez platformu ZOOM sa uskutoční v termíne 15. a 22.9.2021, začiatok o 9,00, ukončenie o 12,00hod

Workshop je rozdelený na dve stretnutia, ktoré sú zamerané na budovanie zdrojov u detí prostredníctvom stabilizačných cvičení. Iba na bezpečnom základe je možné skúmanie traumy pomocou konceptu pendulácie podľa Petra Levina (vychádzajúc z prístupu Somatic experiencing).

Workshopy budú prekladané do slovenského jazyka.

Obsahom workshopov bude teória a praktické cvičenia.

15.9. 2021

Téma workshopu: Stabilizácia

Stabilizácia je nevyhnutná pre všetkých traumatizovaných klientov. Pri práci je potrebné regulovať nervový systém dieťaťa pri prechodoch od hypo do hyperaktiváciu. Vysoko aktivovaní klienti nemôžu kognitívne sledovať/ odpovedať na podnety. Pre dieťa je dôležité, sprevádzanie terapeutom s využitím konkrétnych cvičení, ktoré slúžia na vybudovanie zdrojov (napr. cez prežívanie v tele).

22.9. 2021

Téma workshopu: Pendulácia

Pendulácia je koncept bezpečného skúmania traumy, ktorý je jemný a zameraný na telo, bez potreby skúmania príbehu či okolností ktoré sa udiali v spojitosti s traumou.

O lektorke:

Cornelia Elbrecht je priekopníčkou v technikách arteterapie so špecializáciou na liečenie traumy. Arteterapeutka s viac ako 40-ročnými skúsenosťami je renomovanou autorkou, pedagogičkou, zakladateľkou a riaditeľkou Inštitútu pre senzomotorickú arteterapiu.

Študovala na škole pre iniciálnu terapiu v Schwarzwalde v Nemecku (School for Initiatic Art Therapy in Germany) a získala titul v odbore výtvarného umenia a umeleckého vzdelávania spolu s rozsiahlym postgraduálnym výcvikom v odbore Jungian and Gestalt Therapy, Bioenergetika a v Inštitúte pre výcvik somatic experiencing (SETI).

Najznámejšia pre svoju špičkovú prácu s Guided Drawing a Clay Field Therapy. Pravidelne organizuje workshopy po celom svete a na Claerwen Retreat v Apollo Bay v Austrálii – medzinárodne rešpektovanom vzdelávacom inštitúte pre arteterapiu.

Je autorkou mnohých kníh a vedie akreditované online kurzy pre arteterapeutov, pedagógov a odborníkov v oblasti duševného zdravia, ktoré sa snažia porozumieť prístupu arteterapeutickej liečby traumy a tela.

Viac info a online prihlásenie :

terrainweb.sk/?mec-events=arteterapeuticke-intervencie-pre-deti-s-traumou

« predchádzajúci príspevok
Intenzívny kurz práce s terapeutickými kartami-ONLINE
nasledujúci príspevok »
Podpora psychickej odolnosti detí a dospelých – s terapeutickými kartami REZILIENCIA


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!