Paralelné svety: liečenie prostredníctvom zmenených a extrémnych stavov

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 24. 3. 2023 do 25. 3. 2023

Miesto akcie: Bratislava


Paralelné svety: liečenie prostredníctvom zmenených a extrémnych stavov

Procesová práca vníma extrémne stavy ako zážitky, ktoré nezapadajú do „mainstreamovej skúsenosti“. Tá sa na niekoho v takom stave pozerá ako na narušeného alebo rušivého. Často nás zážitky menej znepokojujú, keď dokážeme nájsť kontext, v ktorom má daný stav “domov”, zmysel. Napríklad niekto, kto nehovorí, môže byť vo svojom svete v posvätnom priestore, kde potrebuje ticho. Potrebuje podporu pre svoju spiritualitu.

 

Tak ako každý iný psychologický proces, extrémne stavy sú zmysluplné cesty k rozvoju a zmene. To, čo vyzerá ako „šialenstvo“, môže byť kľúčom ku kreativite a živosti. Extrémne stavy majú aj kolektívny význam. Osoba, ktorá nie je schopná nič dosiahnuť a cíti sa „šialená“ alebo depresívna, môže byť odpoveďou na spoločnosť, ktorá od každého očakáva nadmernú pracovitosť. Ako facilitátorky pomáhame zlepšujeme vzťah medzi mainstreamovým pohľadom na svet a zmeneným stavom tým, že hľadáme jeho zmysel.

 

Na seminári oslovíme výzvy z vašej praxe so zmenenými a extrémnymi stavmi. Naučíte sa intervencie pre prácu s nimi, aj to ako ich rozpoznať u klientov. Precvičíme si, ako sa správať k ľuďom, ktorí sa cítia marginalizovaní spoločnosťou a budeme spracovávať svoje strachy a predsudky o našich a cudzích stavoch vedomia.

 

Seminár je určený pre študentky a študentov procesovej práce a pre ľudí, ktorí vo svojej praxi pracujú s ľuďmi, ktorí sú v zmenených a extrémnych stavoch vedomia. Je vzdelávacou aktivitou a nie je náhradou za psychoterapiu.

Kate Jobe, Kate Jobe je dlhoročnou školiteľkou Processwork v Zürichu, Barcelone, vo Veľkej Británii, Spojených štátoch a Poľsku. Žije vo Švajčiarsku so svojím partnerom Joeom Goodbreadom, s ktorým spolu s Amy a Arnym Mindellovcami vyučovala na Klinike extrémnych stavov v Yachats v Oregone. Jej záujem o extrémne stavy podporuje zvedavosť , ako sa príroda snaží komunikovať s nami a cez nás a ako sa z tejto interakcie mení kultúra.

Proces-orientovaná psychoterapia alebo Procesová práca poskytuje základný rámec pre porozumenie človeka, jeho vzťahov s ľuďmiprostredím, v ktorom žije. Pomáha nachádzať zmysel v rušivých udalostiach a získavať dôveru v neznámo. Učí vnímať nezvyčajné zážitky ako novú obohacujúcu cestu. Viac sa dočítate na www.processwork.sk.

MIESTO: Bratislava

Seminár bude tlmočený do slovenčiny

ČAS: 9:00 – 18:00.

Registrácia:

form.jotform.com/212306293606350

CENA:

Pri zaplatení do 28.2.2023 je zvýhodnená cena 195€.

Cena pri zaplatení po 28.2.2023 je 222 €.

Zľava pre členov POPI je 10€.

STORNO POPLATKY – ak zrušíte svoju

účasť na seminári najneskôr 4 týždne pred podujatím, storno poplatok neúčtujeme. Po 4 týždňoch do 2 týždňov pred konaním podujatia sa účtuje poplatok 50% z celkovej sumy. Pri stornovaní 2 týždne a menej pred konaním akcie účtujeme celú sumu. Storno poplatok neúčtujeme v prípade, že účastník za seba nájde náhradu. K plneniu stornopoplatkov sa zaväzujete svojím prihlásením sa cez formulár.

« predchádzajúci príspevok
Výcvik v integrativním bodyworku a body-psychoterapii
nasledujúci príspevok »
Využívanie prvkov rapovej terapie


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!