DETI S KOMPLEXNOU TRAUMOU - VZDELÁVANIE A PRAX - INŠPIRÁCIE Z KANADY.

Akcia pre odbornú verejnosť

Akcia sa koná v dňoch od 19. 10. 2023 do 20. 10. 2023

Miesto akcie: Konferencia sa uskutoční online cez aplikáciu zoom.


DETI S KOMPLEXNOU TRAUMOU - VZDELÁVANIE A PRAX - INŠPIRÁCIE Z KANADY.

Experti a expertky venujúci sa traume hovoria o tom, že najzásadnejší traumatický zážitok v detstve nezvykne byť samotná traumatická spomienka, ale bytostný zážitok, že tu nikto nie je, že som v tom sám/sama. Liečivým sa potom stáva skúsenosť, že tu niekto so mnou je – niekto ma vidí, vníma, snaží sa pochopiť, zaujíma sa o mňa, považuje ma za hodnotného – vytvára so mnou spojenie = VZŤAH.

Práve preto: NA VZŤAHOCH ZÁLEŽÍ. Potom už nie som sám / sama a svet prestáva byť tým ohrozujúcim desivým miestom. Presne to isté môže platiť aj pre školu. Školy môžu byť veľmi desivými miestami pre deti, ktoré zažili vývinovú traumu. Učitelia a učiteľky majú na druhej strane veľa príležitostí na to, aby vytvárali bezpečné vzťahy a pomohli tak žiakom a žiačkam byť otvorení voči všetkému, čo im škola ponúka.

Naši kanadskí kolegovia a kolegyne s tým majú bohaté skúsenosti a veľa príbehov pomoci a príkladov, ako Dyadická vývinová prax pomohla deťom cítiť sa v škole bezpečne a posunúť sa od nedôvery k dôvere. Veríme, že tieto rozhovory vám pomôžu porozumieť tomu, že veľa z náročných prejavov detí odráža hlbokú nedôveru a je prejavom osamelosti, smútku, strachu, hnevu a hanby. V tejto sérii rozhovorov kladieme dôraz na potrebu posunúť sa od učenia založeného na dôsledkoch a odmenách k porozumeniu, že ak sa nám podarí ovplyvniť vnútorný pocit bezpečia, potom už obranné správanie zo strany dieťaťa nie je viac potrebné. Podelíme sa s vami o inšpirujúce príbehy plné nádeje, ako táto cesta vyzerá v praxi.

19.10. a 20.10.2023 PANELOVÉ DISKUSIE

ONLINE na platforme ZOOM (tlmočené)

1.9. až 17.11.2023 PRÍSTUP K VIDEONAHRÁVKAM

7 videí, v ktorých hostia v spoločnom rozhovore alebo formou prezentácie rozprávajú o svojej práci, o svojej ceste k prístupu citlivému voči traume a prinášajú konkrétne príbehy detí (slovenské titulky).

POPLATOK: 79€ jednotlivec alebo 249€ inštitúcia

Registrácia: www.archaoz.sk/p/registracia_24.html

VIAC INFORMÁCIÍ NÁJDETE NA

www.archaoz.sk

Tešíme sa na Vás!

Za organizačný tím OZ Archa

Mgr. Daniela Husovská, PhD

« predchádzajúci príspevok
ZÁŽITKOVÝ WORKSHOP GESTALT TERAPIE
nasledujúci príspevok »
Voľnočasové aktivity pre zdravotne znevýhodnených a seniorov


Vložte diskusný príspevok

Do diskusie môžu prispievať len zaregistrovaní užívatelia. Zaregistrujte sa prosím!