Emilia Domova

<< minika domča <<  >> Marián Dorčík >>

1 príspevok


Najnovšie komentáre ku príspevkom od: Emilia Domova

John Gotti 2. 11. 2016 01:46:29

to akoze mame teraz hlasovat kto je za aku moznost a podla toho si vyberes ? kokos ved konaj sama jak to citis


zuzana dvorska 20. 10. 2016 22:43:59

Dobry den,

nemate sa preco citit previnilo, toto je situacia, ktora sa bezne stava ako zenam, tak aj muzom. Otazne je, ako velmi, respektive malo ste do svojho partnera zamilovana. Ked s nim nie ste niekolko dni, citite ze Vam chyba? Alebo citite skor ulavu?

V kazdom vztahu existuje iste rozlozenie sil, ista nerovnovaha. Vzdy jeden clovek ludovo povedane miluje viac ako ten druhy. Niekedy je ten rozdiel vyraznejsi, ako napriklad vo vasom pripade a moze byt obtazujuci. Vy sa citite ako v pasci a Vas partner je zas frustrovany, lebo sa neciti dostatocne milovany. On Vas nahana a vy utekate. Kedze tento nepomer je vo vasom vztahu pomerne vyrazny, je mozne, ze Vas zacne partnerova tuzba po blizkosti obtazovat a on Vas zase zacne vnimat ako chladnu a odtahujucu sa. Tu je kazda rada draha. Ostat s niekym, kto sa sprava ku Vam pekne ale necitite to, co on, alebo sa vrhnut do hladania dalsich vztaho. Avsak musim podotknut, ze vztah ktory stoji iba na intenzivnych citoch jednej strany je velmi vratky. Co ak Vas partner jedneho dna ochladne, o com bude Vas vztah? Na com bude stat? City su pominutelne a mozu sa menit. To, ze velmi miluje dnes nezarucuje, ze to tak bude navzdy. Co ak si zacne vydobyjat svoje prava po dlhom obdobi citoveho hladu? To sa potom moze obratit voci Vam. 

Nechajte si cas a popremyslajte, pytajte sa sama seba, ako sa citite, co potrebujete. Najma sa nenechajte nikym donutit a dotlacit k niecomu, co sama necitite a po com netuzite. Nestracajte samu seba. Zaroven by som pockala s akymikolvek vaznymi rozhodnutiami smerujucimi k legalizacii vztahu. Sledujte partnera v krizoych situaciach a sledujte ako znasa Vase odmietnutia. Obavam sa, ze kazdy hrniec raz vykypi a jeho neuspokojene a potlacene tuzby a potreby by mohli v buducnosti vyvriet ako sopka. 

S pozdravom

Mgr. Zuzana Dvorska, poradensky psycholog a mediator

osobne aj on line sluzby (skype, messenger, email)

email: zuu.dvorska@gmail.com


Barbara Boleyn 11. 4. 2016 06:08:23

Nie si zamilovaná, to je jasné. Niekedy naozaj láska nepríde hneď, no ak nepríde ani po roku, myslíš, že je to ešte  v poriadku? Nie je to fér hlavne voči tvojmu priateľovi. Je veľa prípadov, v ktorých sa dávajú dokopy najlepší priatelia. Nie je medzi nimi láska ako hrom, no majú sa radi a podporujú sa. Ani toto evidentne nie je Váš prípad. Si s ním, lebo nechceš byť sama, páči sa ti pozornosť, ktorej sa ti predtým nedostávalo a nechceš sa jej vzdať. Rozumiem, my ženy sme takéto. Ale je to len čistá márnivosť a obava zo samoty. Ale šťastnou ťa to nerobí. Čo ak sa predsa len do niekoho zamiluješ. To ho len tak opustíš? Nebolo by fér jednať s ním narovinu  a skončiť to čím skôr? Normálne sa s ním porozprávaj a všetko mu vysvetli. Budeš férová k Vám obom a ty sa konečne oslobodíš.


Chrapan Andrej 16. 3. 2016 07:07:17

Mne v tejto oblasti porozumiet sebe samemu pomohlo dost toto: www.zverokruh.sk/vztahovy-horoskop/

Vzdy sa aspon orientacne da podla tychto charakteristyk odhadnut crty istych problematik a kedze to sedi je mi fuk ci zato mozu hviezdy ci planety. Pocitaju to tu pomerne seriozne..


Žiadne komentáre od: Emilia Domova